wyprawka szkolna

i

Autor: pixabay.pl

Zaczynają się wypłaty 300 plus! Rodzice dostali decyzję o świadczeniu "Dobry start"

2022-07-16 9:57

Od 1 lipca można składać wnioski w programie "Dobry start". Pierwsze 300 plus na wyprawkę szkolną dla dziecka rodzice dostaną już w poniedziałek, 18 lipca. O ile oczywiście wcześniej złożyli wniosek, a pierwsze decyzje już zapadły. W pierwszej transzy pieniądze mają trafić do 112 tys. dzieci.

Są pierwsze decyzje w sprawie świadczenia "Dobry start". Rodzice dostaną 300 plus na wyprawkę szkolną od poniedziałku

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg powiedziała w rozmowie z PAP, że świadczenie "Dobry start" zostanie wypłacone już w poniedziałek 18 lipca. Kwota aż 33 mln złoty na zakup podręczników i przyborów szkolnych, trafi do 112 tys. dzieci, których rodzice zdążyli złożyć wniosek.

Szefowa resortu poinformowała, że do tej pory wpłynęło 1,35 ml wniosków, które obejmują blisko 1,92 mln dzieci. Do tej pory wydano 710 tys. pozytywnych decyzji o wypłacie świadczenia "Dobry start". Zapowiedziała również, że ministerstwo stara się aby 300 plus na wyprawkę szkolną trafiło do rodziców jak najszybciej. W budżecie przewidziano 1,33 mld zł na realizacje programu.

EKG 2022: Barbara Socha

Świadczenie "Dobry Start". Jak wnioskować o 300 plus na wyprawkę szkolną?

Wnioski o świadczenie z programu "Dobry Start" można składać od 1 lipca 2022 roku do 30 listopada 2022 roku. Jak przypomina Marlena Maląg, wnioskować o 300 plus na wyprawkę szkolną można jedynie poprzez kanały elektroniczne, za pośrednictwem portalu Empatia resortu rodziny i polityki społecznej, Platformy Usług Elektronicznych ZUS, czy bankowości elektronicznej (o ile bank ma taką usługę).

Świadczenie "Dobry start" powinno być wypłacane w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.

Sonda
Pobierasz pieniądze ze świadczeń 500 plus i "Dobry start"?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze