zakupy/sklepy spożywcze

i

Autor: shutterstock

Zakaz handlu. Czy niedziela 11 lipca jest handlowa?

2021-07-11 2:03

Niedziela handlowa czy niehandlowa? Sprawdzamy, czy 11 lipca sklepy będą otwarte. Czy tego dnia swobodnie zrobimy zakupy w Biedronce, Lidlu, Kaufland lub Auchan? Kiedy zrobimy zakupy w niedzielę? Czy 11 lipca obowiązuje zakaz handlu? Kogo dotyczy niedziela handlowa? Sprawdź, co z twoimi zakupami w niedzielę!

W 2021 r. będzie tylko siedem niedziel handlowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zakaz handlu nie będzie obowiązywał w: ostatnią niedzielę stycznia, niedzielę poprzedzającą bezpośrednio pierwszy Dzień Wielkiej Nocy, ostatnią niedzielę kwietnia, ostatnią niedzielę czerwca, ostatnią niedzielę sierpnia oraz dwie niedziele poprzedzające bezpośrednio Boże Narodzenie.

Tym samym 11.07 nie jest niedzielą handlową. Sklepy i galerie handlowe są zamknięte, otwarte są tylko miejsca objęte wyjątkiem od zakazu handlu, czyli na przykład stacje benzynowe czy sklepy sieci działających jako placówki pocztowe albo za ladą stoi właściciel.

Nadal obowiązują w całej Polsce obostrzenia w handlu, także w niedziele. Na zakupach obowiązuje reżim sanitarny - maseczki, zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk oraz limit osób, które mogą przebywać w danym sklepie.

Pierwsza niedziela handlowa w roku 2021 wypadła 31 stycznia. Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele na kolejną niedzielę handlową poczekamy do 29 sierpnia.

W 2021 roku wypada siedem niedziel handlowych:

  • 30 stycznia
  • 28 marca
  • 25 kwietnia
  • 27 czerwca
  • 29 sierpnia
  • 12 grudnia
  • 18 grudnia
Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Rola technologii
Sonda
Czy zdążyłeś się już zaszczepić przeciw Covid-19?

8 marca 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Ustawa określa zasady ograniczenia handlu i wykonywania czynności związanych z handlem, w tym powierzania ich pracownikom lub osobom zatrudnionym na podstawie umów cywilnoprawnych, w niedziele i święta oraz w Wigilię i Wielką Sobotę w placówkach handlowych.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara od tysiąca zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Nowe obostrzenia na wakacje! Konieczny "paszport covidowy"

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze