8 listopada Stany Zjednoczone otwierają się na Europejczyków

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne 8 listopada Stany Zjednoczone otwierają się na Europejczyków

Zakaz lotów Z TEGO KRAJU do Polski! Od czwartku zmiana

2021-01-14 8:22

Rząd nie pracuje nad nowym rozporządzeniem ws. zakazów w ruchu lotniczym – mówi wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Obowiązujący zakaz, wprowadzony w związku z pojawieniem się w Wielkiej Brytanii nowej odmiany koronawirusa, wygasa 13 stycznia. Oznacza to, że od czwartku przestanie obowiązywać zakaz lądowania w Polsce samolotów z Wysp.

W związku z wykryciem na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej nowej odmiany wirusa SARS-CoV-2, w grudniu minionego roku kraje te znalazły się na liście państw z zakazem lotów do Polski. Zakaz ten obowiązuje do północy 13 stycznia. – Rozporządzenie wygasa 13 stycznia i nie pracujemy nad nowym – przekazał wiceminister Horała, który dotychczas był odpowiedzialny za opracowanie projektów ws. zakazów w ruchu lotniczym. 

Smog przenosi koronawirusa?! Zaskakujące wyniki badań krakowskiego naukowca

Także na Twitterze Horała napisał: „Brak zakazu administracyjnego lotów. Kiedy i jakie pojawią się w siatce połączeń, to już decyzja przewoźników. Dla wszystkich przylatujących obowiązuje 10-dniowa kwarantanna”. Choć od czwartku nie będzie zakazu administracyjnego lotów, to od przewoźników zależy, kiedy i jakie trasy pojawią się w siatce połączeń. 

Niższa płaca za pracę zdalną? Szokujący projekt!

Oba kraje – Wielka Brytania i Irlandia Północna – były ostatnimi na liście, wobec których obowiązywał zakaz lotów do Polski.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze