Apple iPhone 14

i

Autor: apple.com Apple iPhone 14

Apple reaguje

iPhone z zakazem sprzedaży w Brazylii. Powodem brak ładowarek

2022-09-08 9:57

Władze Brazylii stwierdziły, że amerykańska firma Apple sprzedaje klientom produkty, który można uznać za wybrakowane. W związku z tym Apple ma je wycofać. Powodem takiego stwierdzenia był fakt, że do iPhone'ów nowej generacji nie jest dołączana ładowarka. Firma Apple już się do tego odwołała.

Brazylia zakazuje sprzedaży iPhone'ów - powodem brak ładowarki w zestawie

Ministerstwo Sprawiedliwości Brazylii zasądziło firmie Apple grzywnę w wysokości 12,3 miliona reali (2,4 mln dolarów) oraz nakazało wycofanie z krajowego rynku wszystkich sprzedawanych iPhone'ów od modelu 12 w górę. Ponadto ma być wstrzymana również sprzedaż nowych urządzeń. Powodem takiej decyzji jest brak ładowarek w pudełku.

Decyzja została opublikowana w oficjalnej rządowej gazecie we wtorek 6 września 2022 roku. Ministerstwo przekonywało, że firma Apple sprzedaje klientom wybrakowane produkty - nie posiadają one bowiem elementu umożliwiającego naładowanie zakupionego urządzenia.

Ministerstwo Sprawiedliwości stwierdziło, że amerykańska firma "z premedytacją stosuje praktyki dyskryminujące konsumentów" - informuje Wprost Biznes.

Forum w Karpaczu 2022: Magdalena Rzeczkowska

Firma Apple odpowiada na zarzuty - brazylijski resort odrzuca argumenty

Firma Apple, brak ładowarek argumentuje tym, że rezygnacja z tego elementu ma na celu redukcję śladu węglowego firmy. Brazylijski resort sprawiedliwości odrzucił tą argumentację. Jest zdania, że nie ma potwierdzenia, iż wycofanie się z zapewniania ładowarek ma realny wpływ na ochronę środowiska - przytacza Wprost Biznes.

Firma Apple podkreśliła, że będzie "kontynuować pracę" z brazylijską agencją ochrony konsumentów Senacon, w celu "rozwiania wątpliwości" organizacji.

"W przeszłości wygraliśmy już w Brazylii kilka spraw sądowych dotyczących sprawy ładowarek. Jesteśmy przekonani, że nasi konsumenci są świadomi różnych opcji ładowania i łączenia ich urządzeń" – zaznaczył koncern.

Decyzja Ministerstwa Sprawiedliwości została podjęta w przeddzień wydarzenia, na którym firma Apple ma zaprezentować najnowsze urządzenia - w tym iPhone 14. 

Sonda
Czy korzystasz z produktów firmy Apple?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze