Będzie 1000 plus! Kto je dostanie?

2020-02-23 12:28 KSZ
Pieniądze
Autor: Pixabay/_alicja-/Zdjęcie poglądowe Opole: 10 tys. za pomysł!

500 plus to mało? Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat PSL na prezydenta, złożył nową obietnicę wyborczą. Polityk zapowiedział, że jego prezydentura będzie oparta na słuchaniu głosu wszystkich Polaków. Ważnym elementem kampanii są m. in. studenci. By dostać pieniądze z 1000 plus będzie jednak pewien warunek!

W sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie polityk dyskutował z ekspertami na temat swojego programu wyborczego. Głównym filarem polityki lidera PSL jest program socjalny. Kandydat na prezydenta walczy o głosu u młodych ludzi. Program 1000 plus zakłada, że warunkiem otrzymania stypendium jest jego odpracowanie. Co to w praktyce oznacza?

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Górnicy z podwyżkami! Zobacz, ile teraz zarobią

Osoba, która otrzyma stypendium, 10 lat po zakończeniu studiów musiałaby pracować w Polsce. Jakie ma to plusy? Koszt stypendium dla jednego studenta będzie wynosił od 30 do 60 tys. zł, ale dzięki jego pracy przez 10 lat, państwo zyska 240 tys. zł. Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnia, że programy socjalne będą utrzymane, bo służą polskim rodzinom. Polityk przebywa obecnie na Opolszczyźnie, gdzie ma w planach spotkanie ze studentami, rolnikami i seniorami. Ogłosił, że będzie prezydentem otwartym na różne grupy społeczne. Czy programem 1000 plus przekona do siebie młodych ludzi?

Najnowsze