Toaleta

i

Autor: Getty Images Koronawirus w ściekach może pomóc! W czym?

Tylu Polaków nie ma własnej TOALETY. Ujawniono ZATRWAŻAJĄCE dane

2020-11-19 17:15

W czwartek 19 listopada przypada Światowy Dzień Toalety. Z tej okazji unijny urząd statystyczny zebrał dane dotyczące dostępności do toalet w Unii Europejskiej. Według Eurostatu w Polsce aż 1,7 proc. obywateli nie ma własnej toalety - to ponad 600 tys. osób! To jeden z najgorszych wyników w całej UE, ale do niechlubnego rekordzisty nam daleko.

W zestawieniu Eurostatu niekwestionowanym liderem jest Rumunia, gdzie dostępu do spłukiwanej toalety znajdującej się w obrębie mieszkania i pozostającej tylko do użytku jego mieszkańców pozbawionych pozostaje aż 24,2 proc. populacji. To i tak wynik lepszy niż rok (27,7 proc.) czy 10 lat temu (40,9 proc.), jednak nadal dalece odbiega od unijnej średniej - podaje PAP.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polska liderem UE! Produkcja przemysłowa wzrosła najmocniej w całej wspólnocie

Drugie miejsce w niechlubnym zestawieniu zajmuje Bułgaria (13,7 proc.), jednak nawet w 2010 r. (24,6 proc.) sytuacja była tam lepsza niż w sąsiedniej Rumunii obecnie. Dalsze miejsca zajmują kraje wchodzące niegdyś w skład ZSRR – Litwa (10 proc.), Łotwa (8,7 proc.) i Estonia (4,7 proc.).

Tylu Polaków nie ma własnej TOALETY (POPRAWIONY)

i

Autor: grafika
Super Raport 19.11 (Goście: Robert Biedroń - eurodeputowany, Wiosna oraz Krystyna Ptok - przewodnicząca OZZPiP)

Na tym tle Polska wypada bardzo przyzwoicie - 1,7 proc. To poniżej unijnej średniej, która wynosi 2,0 proc. Jednak w zachodnich krajach odsetek obywateli bez własnej toalety jest bliski zeru.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze