Fabryka Norblina

i

Autor: Soletanche Polska Fabryka Norblina - zdjęcie z placu budowy

Polska liderem UE! Produkcja przemysłowa wzrosła najmocniej w całej wspólnocie

2020-11-12 19:08

Produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła we wrześniu o 3,3 proc. w porównaniu rok do roku i jest to najlepszy wynik w Unii Europejskiej w ujęciu rocznym - wynika z czwartkowych danych Eurostatu. Spośród państw UE wzrost produkcji przemysłowej w ujęciu rok do roku odnotowała, poza Polską jedynie Portugalia (+2,5 proc.). W pozostałych państwach UE produkcja przemysłowa spadła.

W ujęciu miesięcznym Polska odnotowała we wrześniu wzrost polskiej produkcji przemysłowej o 3,1%, co było trzecim najlepszym wynikiem po Czechach (4,1%) i Słowacji (3,4%).Dane Eurostatu pokazują, że produkcja przemysłowa w strefie euro była we wrześniu niższa o 6,8% oraz o 5,8% w całej UE w porównaniu do września ubiegłego roku. Natomiast wobec poziomu z sierpnia br. wrześniowa produkcja w strefie euro spadła o 0,4%, zaś w całej UE utrzymała się na poziomie sprzed miesiąca.

Największe spadki wystąpiły w produkcji dóbr kapitałowych – o 13,3% w strefie euro oraz o 11,9% w UE (r/r). Najlepsze wyniki odnotowano w produkcji dóbr konsumpcyjnych trwałego użytku (wzrost o 0,7% w UE i spadek o 1,5% w strefie euro) oraz dóbr konsumpcyjnych nietrwałego użytku (spadek o 1,5% w strefie euro i o 1,7% w UE).

Przeczytaj także: Polska gospodarka zaskakuje. Tego się nikt nie spodziewał

Produkcja przemysłowa w UE

i

Autor: mat. archiwalny Polska liderem we wrześniu 2020
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze