Zbigniew Jagiełło

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Zbigniew Jagiełło

Zbigniew Jagiełło stał na czele największego polskiego banku. Teraz ma już nową pracę

2021-06-28 7:46

Zbigniew Jagiełło przez kilkanaście lat był prezesem największego polskiego banku PKO BP. Jego nagła rezygnacja z intratnej posady była w maju szeroko komentowana. A powód złożenia jej oficjalnie do dziś nie jest znany. Ale Zbigniew Jagiełło na nową posadę nie musiał długo czekać. Okazuje się, że były prezes PKO BP ma już nową pracę. Jagiełło będzie pracował w Asseco Poland S.A. To przedsiębiorstwo informatyczne z siedzibą w Rzeszowie, notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jednostka dominująca międzynarodowej grupy kapitałowej Asseco. Założycielem i Prezesem Zarządu Asseco Poland jest Adam Góral. Co tam będzie robił były prezes wielkiego banku?

Zbigniew Jagiełło z funkcji prezesa PKO BP zrezygnował w maju tego roku. Oficjalnie jego decyzja nie była argumentowana. Nieoficjalnie zaś mówiło się o kwestiach politycznych. Jednak na nową pracę były szef największego polskiego banku długo nie musiał czekać. Jak donosi "Puls Biznesu", Zbigniew Jagiełło już od lipca zasiądzie w radzie nadzorczej firmy Asseco. Ma tam odpowiadać za rozwoju informatycznej spółki. Wcześniej Jagiełło wszedł również do nadzoru Polskiego Standardu Płatności.

 - Kiedy dowiedziałem się, że Zbigniew Jagiełło zrezygnował z funkcji prezesa banku, zwróciłem się do niego z pytaniem, czy nie wsparłby mojego zespołu w umacnianiu Asseco jako czołowego producenta oprogramowania w Europie - powiedział "PB" Adam Góral, prezes Asseco. Teoretycznie wybór nie jest przypadkowy, gdyż w ostatnich latach PKO BP mocno stawiało właśnie na cyfryzację. 

- Zawsze wspierałem polskich informatyków i polskie firmy informatyczne. Cieszę się, że będę mógł to robić bezpośrednio, wspierając Asseco, perłę w koronie polskiej informatyki – skomentował Jagiełło.

Asseco Poland S.A. – przedsiębiorstwo informatyczne z siedzibą w Rzeszowie, notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jednostka dominująca międzynarodowej grupy kapitałowej Asseco. Założycielem i Prezesem Zarządu Asseco Poland jest Adam Góral.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Rola technologii
Sonda
Czy jesteś klientem banku PKO BP?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze