Michał Sołowow

i

Autor: Wojtek Rzazewski / Super Express Michał Sołowow

Najbogatszy Polak wydaje pieniądze na "zielony prąd". Michał Sołowow inwestuje w spółkę energetyczną

2022-07-13 10:15

Grupa Michała Sołowowa powiększyła się o kolejną spółkę. Tym razem najbogatszy Polak zainwestował w firmę zajmującą się obrotem energią. Pod jego "skrzydłami" Ekovoltis zmienia szyld na e²V. Będzie teraz sprzedawać zielony prąd.

Michał Sołowow - kim jest najbogatszy Polak?

Michał Sołowow to polski przedsiębiorca i inwestor, jeden z największych przemysłowców i najbogatszy Polak. Pod swoją pieczą ma spółki takie jak między innymi Cersanit, Barlinek, Synthos. Coraz częściej decyduje się również na inwestycje w spółki energetyczne - do jego grupy należą już Corab, PKF (fotowoltaika) oraz Synthos Energy.

Jak możemy przeczytać na Pulsie Biznesu, zdaniem Piotra Ostaszewskiego, prezesa Ekovoltis (który właśnie zmienia szyld na e²V) inwestycja Sołowowa w spółkę obrotu energią była naturalnym uzupełnieniem jego biznesu.

Sebastian Chwałek, prezes PGZ

Ekovoltis zmienia się w e²V - czym zajmuje się spółka?

Puls Biznesu informuje, że Ekovoltis został przejęty przez MS Galleon, wehikuł inwestycyjny Michała Sołowowa pod koniec 2021 roku. Ekovoltis zajmuje się zakupem oraz dostarczaniem zielonej energii małym i średnim firmom.

Jej najcenniejszym aktywem jest koncesja na obrót energią elektryczną. Firma proponuje rozwiązania pozwalające na oszczędności oraz optymalizację zużycia energii - co w dobie wszechobecnego wzrostu cen jest niezwykle istotne oraz pożądane. Jak zaznacza Piotr Ostaszewski zmienność cen sprawia, że konkurentów na rynku jest coraz mniej.

W planach spółki jest zagraniczna ekspansja oraz przygotowanie oferty skierowanej do klientów indywidualnych. W grupie Michała Sołowowa Ekovoltis będzie działał pod nazwą e²V (która jest już jej marką). Piotr Staszewski sprawuje funkcję prezesa firmy. Wcześniej związany był z Energią dla firm oraz Respect Energy.

Sonda
Czy Polacy wyjdą na ulice protestować przeciwko rosnącym cenom energii?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze