Gala Złotych Laurów Super Biznesu, koncert gwiazdy The Voice Kids, Anna Lewandowska, Robert Lewandowski

i

Autor: Redakcja SE.PL / AKPA Gala Złotych Laurów Super Biznesu, koncert gwiazdy "The Voice Kids"

Złote Laury "Super Biznesu" rozdane! Wśród nagrodzonych Anna i Robert Lewandowscy [ZDJĘCIA]

2020-11-26 22:11

Po raz siódmy przyznaliśmy statuetki Złotych Laurów "Super Biznesu". W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, z nominowanymi, laureatami prestiżowej nagrody oraz naszymi czytelnikami spotkaliśmy się w wirtualnym świecie. Uroczystość uświetnił niepowtarzalny koncert jednej z największych gwiazd programu TVP "The Voice Kids". Gratulujemy wszystkim laureatom!

W ostatniej już kategorii - Branża spożywcza, wyróżnienie Złotego Laura "Super Biznesu" otrzymuje Mlekovita i prezes spółki - Dariusz Sapiński. - Za konsekwentny rozwój w trudnych czasach i wejście na rynek e-commerce. Mimo trudnej sytuacji rynkowej, Grupa MLEKOVITA inwestuje w rozwój zakładów, nowe linie produkcyjne, a także w nowe kanały sprzedaży. Wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów, uruchomiła dwa sklepy internetowe, w których można zamówić produkty z pełnej, liczącej ponad 1000 produktów, oferty firmy.

Przedostatnia i jednocześnie przyznawana po raz pierwszy - kategoria Giełdowy byk. Złoty Laur "Super Biznesu" wędruje do spółki Allegro. Statuetkę w imieniu firmy odebrał Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Allegro. - Za spektakularne wejście na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Październikowy debiut Allegro był rekordowy. W pierwszym dniu obecności na warszawskim parkiecie akcje spółki podrożały o ponad 60 proc. W ciągu jednej sesji handlowano walorami, których wartość wyniosła 4 mld zł, a jej kapitalizacja przekroczyła 70 mld zł, dzięki czemu Allegro stało się największą firmą notowaną na GPW.

W czasach pandemii kategoria Nauka i medycyna jeszcze bardziej zyskała na znaczeniu. Statuetka w tej dziedzinie trafia do Fundacji dla Transplantacji i jej prezesa dr. Zygmunta Kalicińskiego. - Za dwie fantastyczne akcje -  12GodzinDlaŻycia oraz ZostawSerceNaZiemi. Kto ratuje jedno serce ten ratuje cały świat – to hasło przewodnie Fundacji, która uświadamia Polakom, jak ważny jest przeszczep organów i dlaczego warto, wraz z całą rodziną, podjąć świadomą decyzję o uratowaniu ludzkiego życia.

Społeczna odpowiedzialność biznesu - CSR, to nie tylko standard w biznesie, ale i ważna kategoria w Złotych Laurach "Super Biznesu". Jej zwycięzcą został Totalizator Sportowy. - Za zdobycie certyfikatu Responsible Gaming. Po raz trzeci w historii uzyskała go sieć sprzedaży naziemnej LOTTO, a po raz pierwszy – salony gier na automatach oraz segment e-commerce. Przestrzeganie najwyższych światowych standardów Odpowiedzialnej Gry potwierdzone zostało niezależnym audytem oraz poświadczone przez międzynarodową organizację European Lotteries.

Następna kategoria to Technologia i biznes. W tej dziedzinie bezkonkurencyjny okazał się PKO Bank Polski. Złoty Laur "Super Biznesu" w imieniu największego polskiego banku odebrał wiceprezes Adam Marciniak. - Za stworzenie strategii, opartej na czterech filarach, która umożliwia budowę mobilnego, innowacyjnego i cyfrowego banku. Zdigitalizowanie procesów z minimalnymi wymaganiami obsługi manualnej - bez papieru i bez podpisu. Tworzenie szybkiego i bezpiecznego banku w Chmurze. A także rozbudowę najlepszej aplikacji mobilnej na świecie o nowe funkcjonalności budujące zaangażowanie klientów.

Niezwykle ważna kategoria w niezwykłych i ciężkich czasach pandemii - Pracodawcy w walce z COVID-19. Jej laureatem zostaje firma British American Tabacco. Statuetkę odebrała Bożena Soberka, Head of HR Poland & Baltics, British American Tobacco Polska Trading Sp. z o.o. - Za wsłuchiwanie się w głosy pracowników, by wspólnie wypracowywać najlepsze dla nich rozwiązania – na przykład elastyczny system pracy. W czasie pandemii COVID-19 na terenie zakładów wdrożono szereg procedur zapewniających ochronę i bezpieczeństwo pracowników. Aby szybko reagować na dynamiczną sytuację w kraju i na terenie fabryki, utworzono specjalny zespół zarządzania kryzysowego.

Kolejne wyróżnienie w kategorii "Ambasador Polski", trafia do miedziowego potentata KGHM i jej prezesa Marcina Chludzińskiego.Choć serce spółki bije na Dolnym Śląsku, w Zagłębiu Miedziowym, firma obecna jest na czterech kontynentach – poza Europą także w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej i Azji, globalnie zatrudniając ponad 34 tysiące pracowników. Miedź, srebro i inne metale ze znakiem KGHM są od lat synonimem najwyższej jakości, docenianej i rozpoznawanej na świecie, dzięki czemu stanowią wizytówkę Polski.

Złoty Laur "Super Biznesu" w dziedzinie Innowacyjność trafia do firmy PKP SA. Nagrodę odebrał prezes spółki Krzysztof Mamińskiego. - Za zdobycie pozycji lidera działań innowacyjnych na rynku EU. PKP SA współpracuje z największymi firmami technologicznymi w celu stworzenia dworca przyszłości. Wykorzystuje najnowocześniejsze technologie w celu poprawy obsługi pasażera. Wspiera również najnowocześniejsze rozwiązania ekologiczne instalując np. stacje ładowania pojazdów przy dworcach.

W tradycyjnej już kategorii Inicjatywa Społeczna zwycięzcami zostają: Anna i Robert Lewandowscy - Za przekazanie niebagatelnej kwoty miliona euro, czyli około 4,5 mln zł na walkę z pandemią koronawirusa. Pieniądze kapitana reprezentacji narodowej i jego małżonki popłynęły m.in. do szpitali w Kędzierzynie-Koźlu,  Łańcucie, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Bydgoszczy, Krakowie i  Tychach. Kupiono za nie tak ważne w obecnej sytuacji środki ochrony, medykamenty i butle z tlenem.

Statuetka w drugiej specjalnej kategorii Złotych Laurów "Super Biznesu" - Firma 10-lecia, wędruje do PKN Orlen i jej prezesa Daniela Obajtka. - Właściciel najcenniejszej polskiej marki mający ambicję stać się nie tylko multienergetycznym koncernem, ale również liderem przemian energetycznych w naszym kraju. Poprzez przejęcia kapitałowe Grupy Energa, Lotosu oraz PGNiG - PKN Orlen umacnia swą międzynarodową pozycję, a także zwiększa swe możliwości produkcyjne oraz inwestycyjne. Wielkie fuzje pozwalają spółce nie tylko na rozwój tych obszarów, w których PKN Orlen był aktywny, ale również na wejście w nowe projekty.

W kategorii specjalnej Osobowość Roku, zwycięzcą zostaje – Paweł Borys, prezes PFR - Za błyskawiczne przygotowanie i szybkie wdrożenie pierwszego w naszej historii tak wielkiego programu ratunkowego dla polskich firm i pracowników. Tarcza Finansowa PFR, będąca istotnym elementem Tarczy Antykryzysowej, skierowana została do 670 tysięcy polskich przedsiębiorstw. Jej wartość to niebagatelna kwota 100 mld zł stanowiąca 4,5 proc. polskiego PKB.

Zwycięzcy Złotych Laurów Super Biznesu 2020

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE Zwycięzcy Złotych Laurów Super Biznesu 2020 Link: https://cdn.galleries.smcloud.net/t/photos/gf-HRfR-fyMY-qv2y_zwyciezcy-zlotych-laurow-super-biznesu-2020.jpg

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie miało formułę on-line. Zatem z nominowanymi, nagrodzonymi i naszymi czytelnikami spotkaliśmy się w wirtualnym świecie. Złoty Laur Super Biznesu to prestiżowa nagroda przyznawana osobom, instytucjom i przedsiębiorstwom za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce. Została ona stworzona w 2014 roku z okazji 25-lecia wolności gospodarczej Polski i 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

W tym roku przyznane zostały dodatkowo nagrody w dwóch kategoriach specjalnych: OSOBOWOŚĆ ROKU oraz FIRMA 10-LECIA. Pierwsza z nagród trafi do osoby, która szczególnie wyróżniła się wiedzą i fachowością oraz odegrała znacząca rolę dla polskiej gospodarki podczas panującej pandemii. Z kolei FIRMA 10-LECIA to kategoria specjalna, związana z obchodzonym w tym roku przez magazyn „Super Biznes” jubileuszem. „Super Biznes” już od dziesięciu lat bacznie obserwuje rynek i jego graczy, dlatego w tym roku nagrodzi firmę, która na przestrzeni ostatniej dekady konsekwentnie umacniała pozycję w Polsce i za granicą, a także zwiększała swoje możliwości produkcyjne oraz inwestycyjne.

Prezes PKN Orlen złożył Super Biznesowi życzenia na 10-lecie powstania
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze