Waluty

i

Autor: Shutterstock Waluty

Notowania walut

Kursy waluty [13.02.2023]. Złoty traci wobec kluczowych walut

2023-02-13 9:04

Kursy walut w poniedziałek 13 lutego 2023 roku. Okazuje się, że po weekendzie polska waluta traciła na wartości wobec euro, dolara amerykańskiego i franka szwajcarskiego. Zobacz, ile w poniedziałek 13 lutego 2023 roku trzeba zapłacić za euro, dolara, franka szwajcarskiego. Co wpływa na kurs polskiego złotego?

Kursy walut 13.02.2023

Jakie są kursy walut w poniedziałek 13 lutego 2023 roku. Po weekendzie polska waluta traci na wartości wobec euro, dolara amerykańskiego i franka szwajcarskiego. Ile trzeba zapłacić za euro, dolara, franka szwajcarskiego? W poniedziałek 13 lutego 2023 roku o poranku euro kosztuje 4,78 zł, dolar amerykański kosztuje 4,47 zł, a za franka szwajcarskiego trzeba zapłacić 4,84 zł. Co wpływa na kursy walut?

Moc poszczególnych walut zależy od wielu czynników. Wpływ na kursy walut mają między innymi: wartość PKB, wysokość stóp procentowych, sytuację gospodarczą i polityczną danego kraju, sytuację międzynarodową, oraz różnice w stosunku importu do eksportu towarów i usług. Kursy walut są ustalane na podstawie danych z FOREX (międzynarodowy rynek walutowy). Waluty w Polsce wycenia Narodowy Bank Polski, który nim opublikuje oficjalne dane około południa danego dnia, wcześniej kontaktuje się z innymi bankami, by tam uzyskać informacje o kursach euro i dolara oraz wylicza ich kurs według specjalnego algorytmu.

Co zrobić, by nie przepłacać przy zakupie obcych walut? Kluczem jest bardzo systematyczna obserwacja rynku w momencie planowania zakupu i nie zostawianie tego na ostatnią chwilę. Oczywiście przy wymienia niewielkich kwot aż tak dużej starty nie ma, ale w przypadku większych już sytuacja staje się poważna i wybór właściwego momentu na kupno waluty obcej staje się kluczowy.

Sonda
Na czym oszczędzasz żeby odłożyć na wakacje 2023?
Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze