Frank szwajcarski/banknoty

i

Autor: Shutterstock Frank szwajcarski/banknoty

Kursy walut

Złoty traci względem franka szwajcarskiego. Co się dzieje z polską walutą?

2023-03-01 9:05

W środę 1 marca 2023 roku o poranku polska waluta zyskała na wartości wobec euro i dolara amerykańskiego, a straciła względem franka szwajcarskiego. Euro kosztowało 4,70 zł, dolar blisko 4,44 zł, a frank szwajcarski 4,72 zł. Zobacz, co wpływa na kursy walut i co teraz dzieje się z polskim złotym.

Kursy walut 1.03.2023

Jakie są kursy walut w środę 1 marca 2023 roku? W środę 1 marca 2023 roku o poranku polska waluta zyskała na wartości wobec euro i dolara amerykańskiego, a straciła względem franka szwajcarskiego. Euro kosztowało 4,70 zł, dolar blisko 4,44 zł, a frank szwajcarski 4,72 zł. Po godz. 12 Narodowy Bank Polski poda swoje dane dotyczące kursy walut na dzień 1 marca 2023 roku. Zobacz, co wpływa na kursy walut i co teraz dzieje się z polskim złotym.

Co zrobić, by nie przepłacać przy zakupie obcych walut? Kluczem jest bardzo systematyczna obserwacja rynku w momencie planowania zakupu i nie zostawianie tego na ostatnią chwilę. Oczywiście przy wymienia niewielkich kwot aż tak dużej starty nie ma, ale w przypadku większych już sytuacja staje się poważna i wybór właściwego momentu na kupno waluty obcej staje się kluczowy.

Co wpływa na kursy walut? Czynników jest wiele, ale kluczowe tutaj są ceny na rynkach ropy, sytuacja geopolityczna i światowa gospodarka. W dobie bardzo dużej niestabilności zarówno geopolitycznej (wojna na Ukrainie), jak i ekonomicznej (rozpędzona inflacja, kryzys energetyczny) może coraz częściej dochodzić do wahań na rynkach walutowych.

Sonda
Na czym oszczędzasz żeby odłożyć na wakacje 2023?
Pieniądze to nie wszystko - Dawid Piekarz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze