Bon turystyczny 500 plus: Do kiedy jest ważny? Czy można nim zapłacić za ferie?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Bon turystyczny 500 plus: Do kiedy jest ważny? Czy można nim zapłacić za ferie?

Zmiana w bonie turystycznym. Czy pozwoli branży odbić się od dna?

2020-12-10 12:40

Hotele, kwatery, hostele świecą pustkami. Biura podróży nie mają klientów. Nie ma chętnych na rozmaite turystyczne atrakcje. Przez koronawirusowe obostrzenia przedsiębiorcy sektora turystycznego muszą zacisnąć pasa. Latem pomóc im miał bon turystyczny. Teraz w ustawie dotyczącej bonu pojawia się poprawka mówiąca o tym, że bonem turystycznym zapłacimy za wycieczki jednodniowe, bez noclegu.

Bon turystyczny wprowadzono po pierwszej fali koronawirusa. Miało on wesprzeć zamrożoną wówczas branżę turystyczną. Teraz ustawa, na mocy której został on wprowadzony zostaje poprawiana. Zgodnie z nowymi zapisami bonem można będzie płacić za wycieczki jednodniowe bez noclegu. Teraz jest to możliwe tylko w przypadku wycieczki z co najmniej jednym noclegiem wykupionej u organizatora turystyki. Taka zmiana sprawiłaby, że z bonów mogłoby korzystać więcej przedsiębiorców, np. właściciele szkółek narciarskich, stoków narciarskich, organizatorzy jednodniowych wycieczek. Skorzystałyby na tym także firmy transportowe oferujące przewóz osób, wynajem autokarów, piloci wycieczek, a nawet gastronomia oferująca gotowe posiłki/lunchboxy na wynos. 

 - Jeśli bonem będzie można płacić za jednodniowe wycieczki, to skorzystają na tym organizatorzy wycieczek szkolnych, młodzieżowych, sportowych i półkolonii. Nawet już podczas tej zimy - powiedział na łamach "Rzeczpospolitej", Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, która obok resortu rozwoju jest inicjatorem zmian w ustawie.

Zobacz: Wielkie promocje w Biedronce: mąka za 1 zł i majonez za darmo!

Przypominamy, że świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu "Rodzina 500 plus". Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami mogą liczyć na dodatkowy bon, również w wysokości 500 zł.

Bon turystyczny należy wykorzystać  do 31 marca 2022 r.

Park iluminacji w zamku Topacz
Najnowsze