500 plus/ zdj. poglądowe

i

Autor: Unsplash - Kenny Eliason

Zmiany 500 plus. Masz dwa dni, by zlożyć wniosek i nie stracić pieniędzy

2022-06-28 9:46

Z końcem czerwca upływa kluczowa data dla osób chcących pobierać świadczenie 500 plus - przypomina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Spóźnienie może oznaczać utratę części pieniędzy.

Zostało tylko kilka dni na złożenie wniosku w sprawie 500 plus

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, za pośrednictwem Twittera przypomniało o składaniu wniosków w sprawie programu 500 plus.

1 czerwca 2022 roku rozpoczął się nowy okres świadczeniowy Rodzina 500 plus. Po raz pierwszy obsługiwany jest wyłącznie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Wniosek jest dostępny w formie elektronicznej. Można go złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Rodzice, którzy posiadają numer PESEL mogą również przesłać wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przez swój bank lub portal Empatia. Pieniądze trafią wyłącznie na rachunki bankowe.

Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek

Kiedy pieniądze z 500 plus trafią na konta rodziców?

Część rodziców nie wie, kiedy pieniądze pochodzące ze świadczenia 500 plus trafią na ich konta. Z racji tego, że rozpoczął się nowy okres świadczeniowy - zmianie uległy również daty przelewów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyjaśnia, że przelewy zostaną zrealizowane w jeden z następujących dni miesiąca: 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22. Terminy przydzielane są losowo.

Beneficjenci mają możliwość sprawdzenia kiedy dokładnie pieniądze znajdą się na ich kontach za pośrednictwem platformy ZUS PUE - należy wejść w zakładkę "wypłaty i zwroty".

Sonda
Czy świadczenia 300 plus i 500 plus powinny być wypłacane w gotówce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze