300 plus - wyprawka szkolna. Wyszukiwarka wniosków. Jak sprawdzić status wniosku?

i

Autor: Pixabay 300 plus - wyprawka szkolna. Wyszukiwarka wniosków. Jak sprawdzić status wniosku?

UWAGA! Duże zmiany w 300 plus już w 2021 ROKU. Nie dostaniesz pieniędzy do ręki!

2021-04-08 21:49

Uwaga rodzice! Szykują się duże zmiany w programie "Dobry Start", który nazywany jest też "300 plus". Gotówka nie będzie już wydawana do ręki! Rząd szuka oszczędności i chce znaleźć je właśnie w fundowanych przez państwo szkolnych wyprawkach dla uczących się do 20 roku życia. Program "Dobry Start" będzie teraz nadzorowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Co się zmieni? Czy rodzice nie będą już dostawać pieniędzy w ramach zmienionego programu "Dobry Start" zwanego też "300 plus"? Wiadomo, że nie dostaniemy już gotówki do ręki!

Program "Dobry Start" zostanie zmieniony! Na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawił się projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie tak zwanego "300 plus", przysługującego od 2018 roku uczącym się do 20 roku zycia. Co się zmieni? Czy rodzice nie będą już dostawać pieniędzy w ramach zmienionego programu "Dobry Start" zwanego też "300 plus"? Przede wszystkim zmieni się instytucja nadzorująca program "300 plus". Teraz będzie to Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS nie będzie już przekazywał rodzicom świadczeń w taki sposób jak dotychczas! Czy to koniec "300 plus"?

NIE PRZEGAP: SZOK! Mężczyzna planował ZAMACH na punkt SZCZEPIEŃ

Najważniejsza z punktu widzenia świadczeniobiorcy zmiana to sposób wypłacania świadczenia w ramach programu "Dobry Start" zwanego też "300 plus". Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie wypłacał pieniądze jedynie na konkretny rachunek bankowy. Pieniędzy z "300 plus" nie będzie już można odebrać w gotówce ani poprzez przekaz pocztowy. Rząd chce zaoszczędzić na tych zmianach 488 milionów złotych rocznie, bo obsługa programu przez ZUS ma być tańsza. To nie koniec zmian! O "300 plus" będzie można się starać tylko drogą elektroniczną, a nie w urzędzie gminy czy na poczcie.

NIE PRZEGAP: Putin będzie rządzić do 2036 ROKU. Wszystko przez KOBIETĘ w kosmosie!

Czy jesteś mądrzejszy od dziecka z podstawówki? One potrafią zrobić te zadania, a Ty? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Jan Matejko, polski malarz urodził się w 1838 roku, a zmarł w 1893 roku. Jego uczeń Stanisław Wyspiański urodził się w 1869 roku, a zmarł w 1907 roku. Zaznacz FAŁSZYWĄ odpowiedź.
Przeszło 7 mld zł otrzymały dotąd rodziny z programu Rodzina 500 plus w województwie kujawsko-pomorskim
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze