umowa aport zgoda porozumienie

i

Autor: Pixabay Aport jest niefinansowym wkładem do spółki

Zmiany w Zarządzie Banku Pekao S.A.

2021-10-30 14:37

Z dniem 4 listopada 2021 r. Tomasz Kubiak, wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A. złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska - podaje biuro prasowe Banku Pekao S.A. Jak czytamy przedstawiciele Rady Nadzorczej, a także Zarządu Banku przyjmując rezygnację docenili jego profesjonalizm, zaangażowanie i wieloletni wkład w budowanie silnej pozycji Banku. Planowane jest powierzenie nadzoru nad Pionem Finansowym wiceprezesowi Pawłowi Strączyńskiemu, jak czytamy - "pod warunkiem przeprowadzenia i otrzymania pozytywnej oceny odpowiedniości w odniesieniu do tej funkcji oraz zatwierdzenia tej decyzji przez Radę Nadzorczą Banku".

5 listopada br. do Zarządu Banku dołączy Piotr Zborowski, który 29 października br. został  powołany przez Radę Nadzorczą Banku Pekao S.A. na funkcję wiceprezesa. Paweł Strączyński jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Wydziału Gospodarki Narodowej, kierunku finanse i bankowość oraz Master of Business Administration – Executive MBA o specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem.

Posiada bogate doświadczenie menedżerskie. Od 5 sierpnia br. jest wiceprezesem Zarządu Banku Pekao S.A. odpowiedzialnym za Pion Strategii.

Złote Laury 2021. PKN Orlen odegra ważną rolę w transformacji energetycznej

Wcześniej pełnił funkcję prezesa Zarządu Tauron Polska Energia S.A., był członkiem Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej oraz wiceprezesem Zarządu ds. Finansowych w PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Pracował także w zarządach m. in.: Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., ZOWER Sp. z o.o., PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa S.A., Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Jastrzębiu-Zdroju i Polskiej Grupy Biogazowej S.A.

Sonda
Czy powinno się wprowadzić się banknot 1000 zł?

Piotr Zborowski jest absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,  Wydziału Prawa i Administracji, kierunku prawo. Ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. W Banku Pekao S.A. pełnił funkcję dyrektora odpowiedzialnego za obszar obsługi organów korporacyjnych oraz nadzór właścicielski i wsparcie prac Zarządu i Rady Nadzorczej. Był zaangażowany w proces budowania i wdrażania strategii Banku, a także realizację szeregu projektów strategicznych oraz współpracę z ramienia Banku z grupą PZU S.A.

Wcześniej pracował m. in. w organach administracji rządowej: Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwie Aktywów Państwowych, na stanowisku zastępcy Dyrektora Biura Ministra. Pełnił funkcje doradcze w Agencji Mienia Wojskowego oraz odpowiadał za nadzór organizacyjno–prawny w Wojskowym Przedsiębiorstwie Handlowym.

Uwaga Emeryci! Najwyższa w historii waloryzacja. Mamy nowe dane

Najnowsze