Znajomość języków to podstawa. Monika Bętkowska dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Shutterstock

Znajomość języków to podstawa. Monika Bętkowska dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2020-10-05 10:03

Języki obce są dziś jednym z podstawowych narzędzi pracy na wielu stanowiskach; od techników czy mechaników, korzystających z dokumentacji technicznej w języku obcym, po przedstawicieli administracji codziennie współpracujących z innymi działami międzynarodowych firm, zlokalizowanymi w różnych zakątkach globu. Połączenie znajomości języków obcych z wiedzą fachową, np. z zakresu zarządzania, to świetny warsztat i szansa na ciekawą pracę. Opowiada o tym na platformie edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (www.azir.edu.pl) Monika Bętkowska, dyrektor zarządzająca w firmie Skalmar, absolwentka Filologii Rosyjskiej oraz Komunikacji w Biznesie w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Monika Bętkowska, dyrektor zarządzająca w firmie Skalmar, absolwentka Filologii Rosyjskiej oraz Komunikacji w Biznesie w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie

i

Autor: Materiały Prasowe

– Ukończyłam filologię rosyjską, także z wykształcenia jestem filologiem, natomiast skończyłam dodatkowo Komunikację w Biznesie w krakowskiej szkole Tischnera. To zdecydowanie pomogło mi zająć się firmą, współtworzeniem strategii, planowaniem, a rosyjski przydaje mi się w kontaktach biznesowych. Połączyłam oba kierunki i świetnie sobie ze wszystkim radzę – mówi Monika Bętkowska, dyrektor zarządzająca w firmie Skalmar, wielopokoleniowej firmie rodzinnej, będącej producentem i dystrybutorem systemów przeciwsłonecznych i zabezpieczających.

W swojej wypowiedzi dla Akademii Zarządzania i Rozwoju podkreśla ogromne znaczenie oraz wartość osób młodych na rynku pracy, a także mówi o konieczności angażowania ich i korzystania z ogromnej siły, jaką stanowią. – Stawiamy na młodych ludzi, bo są to ludzie, którzy chcą pracować – zaznacza Monika Bętkowska i wskazuje na świetne wykształcenie i znajomość języków obcych wśród swoich pracowników – angielski i niemiecki to już właściwie podstawa. – Jeśli chce się mieć różne możliwości i nie zawężać do jednego kręgu pracy, to jak najbardziej polecam, żeby studiować i cały czas rozwijać swoje umiejętności na różnych kierunkach – zaznacza. Przyznaje, że w jej firmie pracuje wielu młodych ludzi, aktywnie również poszukuje się kolejnych; monterów, przedstawicieli, a także kadry zajmującej się administracją.

Akademia Zarządzania i Rozwoju (www.azir.edu.pl) wspiera osoby młode, dopiero rozpoczynające karierę zawodową lub wciąż kontynuujące edukację, przy wyborze najlepszej ścieżki własnego rozwoju. udostępnianie wykładów i nagrań rozmów ze specjalistami z różnych branż gospodarki oraz nauki, które odniosły w swojej dziedzinie spektakularny sukces i chcą podzielić się jego tajnikami z kolejnym pokoleniem potencjalnych liderów biznesu oraz wszelkich dziedzin życia zawodowego. Celem platformy jest umożliwienie realizacji zawodowej i znalezienia idealnej drogi rozwoju wszystkim zainteresowanym młodym ludziom, niezależnie od ich miejsca zamieszkania czy aktualnego etapu edukacji.

Więcej o świetnych perspektywach ludzi młodych na rynku pracy w nagraniu rozmowy z Moniką Bętkowską:

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze