Znana marka zmienia nazwę. Wspierają walkę z rasizmem

2020-09-24 8:27 KaJa
Cytrynowy ryż ze szpinakiem i serem feta: grecki przepis na sycące spanakorizo
Autor: Shutterstock

Są takie marki, których nazwy wydają się kultowe i wypowiedziane na głos od razu kojarzą się z konkretnym produktem. Jednak świat się zmienia i zmieniają się również problemy ludzi i podejście do niektórych kwestii. Popularna marka ryżu i sosu do mięs „The Uncle Ben’s” zmienia nazwę na „Ben’s Original”, wszystko spowodowane jest ostatnimi wydarzeniami w USA i walką na rzecz równości rasowej.

O zmianie nazwy poinformowała spółka Mars Incorporated, opakowania z nazwą „Ben’s Original” trafią do sprzedaży już w przyszłym roku. Spółka podkreśla, że nowa nazwa została wybrana po wielu długich rozmowach i badaniach.

Zobacz również: Polędwica sopocka za 99 groszy. Gigantyczne promocje w Biedronce

- Wysłuchaliśmy naszych współpracowników i klientów. Nadszedł właściwy czas, aby wprowadzić znaczące zmiany w całym społeczeństwie. Kiedy dokonujesz ich, nie jesteś w stanie zadowolić wszystkich. Chodzi jednak o robienie właściwych rzeczy, a nie o łatwych - skomentowała, cytowana przez AP News, Fiona Dawson, globalna prezes Mars Food

Czytaj też: Ponad milion Polaków szturmuje urzędy pracy. Nowe dane o bezrobociu w Polsce

Zmiana nazwy podyktowana jest przede wszystkim ostatnimi wydarzeniami w USA w związku z działaniem na rzecz uprzedzeń na tle rasowym. Jeszcze w czerwcu Mars Incorporated podjęło decyzję, aby z opakowań ryżu tej marki zniknął czarnoskóry Wujek Ben. 

Wystawa z okazji 95 lat Fabryki Broni w Radomiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.