Znany bank przestrzega przed oszustami. Nie daj się nabrać

2020-01-15 17:26 KaJa
Laptop
Autor: Pexels / CC0 / pixabay.com

Bankowość elektroniczna ułatwiła życie praktycznie wszystkich, którzy korzystają z usług banków. Pozwala na szybkie przelewy, dostęp do gotówki i możliwość płacenia online praktycznie 24 godziny na dobę. Niestety, rozwój technologii ułatwia także życie przestępcom, którzy coraz częściej podszywają się pod instytucje finansowe i próbują uzyskać dane osobowe klientów banków. Credit Agricole ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystują ich markę, aby wyłudzić informacje.

Bank Credit Agricole przestrzega swoich klientów, tym razem oszuści wzięli sobie za cel wyłudzanie danych konsumentów. Przestępcy podszywają się pod bank, by niczego nieświadoma osoba kliknęła w przesłany przez nich załącznik. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie spółki klienci Credit Agricole mogą paść ofiarą ataków phishingowych, przestępcy chcą w ten sposób pozyskać ich dane do konta.

Zobacz również: Australia ponownie na celowniku! Pieniądze na ofiary pożarów padły łupem przestępców

Klienci Credit Agricole otrzymują fałszywe maile wysyłane rzekomo przez bank. W wiadomości oszuści sugerują, że do klientów została wysłana ważna informacji i aby ją przeczytać należy klikną w link i przejść do serwisu internetowego. Nieświadoma ofiara takiego ataku wpisze w przygotowanej przez przestępców witrynie wszystkie swoje dane, które w ten sposób zostaną wykradzione. W efekcie można stracić wszystkie pieniądze z konta, a w przyszłości na nasze dane mogą być zaciągane kredyty. Zarówno Credit Agricole jak i inne banki informują, że nie wysyłąją żadnych wiadomości mailowych swoim klientom, które wymagają klikania w link i podawania danych.

Najnowsze