Zobacz najbogatsze rodziny w Polsce: Ile pieniędzy Kulczykowie, Starakowie i Solorzowie

2019-08-23 12:32
DOMINIKA I SEBASTIA KULCZYKOWIE DOŁOŻĄ OLIMPIJCZYKOM.
Autor: Damian Grabarski DOMINIKA I SEBASTIA KULCZYKOWIE DOŁOŻĄ OLIMPIJCZYKOM.

Najbogatsze rodziny w Polsce obracają dziesiątkami miliardów złotych. Nazwiska w tym rankingu od lad pozostają te same. Na szczycie pozostaje rodzina Kulczyków. Kto zajął pozostałe miejsca?

Kulczykowie najbogatszą rodziną w Polsce

W tegorocznym rankingu najbogatszych polskich rodzin "Wprost", pierwsze miejsce zajęła rodzina Kulczyków - Grażyna Kulczyk z dziećmi: Dominiką i Sebastianem. Była żona zmarłego w 2015 roku Jana Kulczyka i ich dzieci Dominika i Sebastian dysponują pokaźną fortuną w wysokości 15,7 mld złotych. Tym samym są najbogatszymi Polakami, których majątku, zgodnie z wolą ojca, nie można rozdzielać. Są współwłaścicielami wszystkich odziedziczonych akcji, spółek, nieruchomości oraz wszystkich innych inwestycji. Jan Kulczyk dołączył do swojego testamentu również specjalną instrukcję, regulującą sposób postępowania w sytuacjach kryzysowych. Zastosował ten zabieg, aby zagwarantować trwałość rodzinnego majątku i wymusić na dzieciach jednomyślność w podejmowaniu decyzji.

Zygmunt Solorz z dziećmi drugi

W rankingu najbogatszych Polaków Zygmunt Solorz zajął drugie miejsce. W rankingu najbogatszych rodzin, również znalazł się na drugim miejscu. Majątek założyciela Polsatu i jego trójki dzieci wyceniany jest na 10,1 mld złotych. Na ostatnim miejscu podium znalazł się klan Staraków.

Ile pieniędzy mają Starakowie?

Trzecie miejsce na podium należy do rodziny Staraków. Rodzina Staraków należy do najbogatszych w Polsce, a ich majątek jest wyceniany na 6 miliarda złotych. W rankingu najbogatszych Polaków Forbesa zajmuje 5. miejsce. Nestor rodu Jerzy Starak dorobił się fortuny w branży farmaceutycznej. Jego żona, Anna Woźniak Starak, prowadzi restaurację Belvedere w Łazienkach Królewskich. Ich tragicznie zmarły syn, Piotr, poszedł w branżę branżę filmową. Wyprodukował już dwa nagradzane obrazy, m.in. film "Bogowie" z Tomaszem Kotem w roli głównej czy "Sztukę kochania" z Magdaleną Boczarką.