Bank

i

Autor: ARCHIWUM

Zrób sobie fotkę i załóż konto. Nowatorski pomysł holenderskiego banku

2015-12-11 14:09

Dziś banki na całym świecie robią wszystko, aby pozyskać jak największą liczbę klientów, np. zwalniając ich z części opłat za różne usługi. Zdaniem holenderskiego banku ABN Amro dobrym pomysłem na przyciągniecie do siebie ludzi, szczególnie młodych, jest maksymalne uproszczenie procedur przy zakładaniu konta. Ma do tego wystarczyć popularne selfie!

Złośliwi twierdzą, że XXI wiek zamiast załogowych lotów w kosmos przyniósł nam jedynie modę na selfie, czyli autoportrety wykonywane przy pomocy telefonu komórkowego z wbudowanym aparatem. Okazuje się jednak, że to nie tylko zabawa - mogą one być bardzo przydatne, co udowadnia wspominany holenderski bank.

ZOBACZ TEŻ: Łodzianka trafiła na listę dłużników za 25 gr. Nawet nie wiedziała, że ma dług!

Aby założyć w nim rachunek, będzie trzeba mieć smartfon i dosłownie chwilę na przejście trzech kroków - pierwszym jest zrobienie sobie selfie, drugim sfotografowanie swojego dokumentu ze zdjęciem, a trzecim wysłanie ich do banku wraz z przelewem na kwotę jednego eurocenta z innego rachunku, co pozwoli na potwierdzenie danych osobowych i założenie nowego konta bez konieczności choćby krótkiej wizyty w banku.

ZOBACZ TEŻ: Kradzież tożsamości to poważny problem. Doświadczył jej co piąty Polak

Do wysłania danych ma posłużyć specjalna aplikacja, która właśnie jest testowana. Jeśli eksperci potwierdzą, że gwarantuje ona klientom bezpieczeństwo, zostanie oddana w ich ręce.

Źródło: prnews.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze