Gry wideo

i

Autor: pixabay.com Gry wideo

Zrobili grę o koronawirusie, teraz zapowiadają kolejne. Po produkcje polskiego Movie Games ustawiaja się wirtualne kolejki

2020-07-21 13:25

Road Studio to nowe skrzydło produkcyjne rodzimego Movie Games, o którym głośno zrobiło się za sprawą "Er Pandemic Simulator", nazywanego złośliwie symulatorem koronawirusa. Nowe tytuły polskich programistów będą mniej kontrowersyjne. To głównie symulatory drogowe. Mimo to, udało im się wzbudzić spore zainteresowanie sieci. Gry Road Studio dodano do kilkuset tysięcy list życzeń na Steam.

316 tysięcy. Tylu użytkowników Steam dodało do swoich list życzeń nadchodzące gry Movie Games. Nowe tytuły studia, które uwagę zwróciło "ER Pandemic Simulator" raczej nie wzbudzą kontrowersji. To "grzeczne" symulatory samochodów, za które odpowiada niedawno założone Road Studio. Gracze czekają przede wszystkim na dwa tytuły: "Alaskan Truck Simulator" oraz "American Motorcycle Simulator". W porównaniu z kwietniem zainteresowanie nimi wzrosło o 40 proc.

- Duże zainteresowanie graczy naszymi nadchodzącymi produkcjami, szczególnie takimi jak Lust From Beyond, bardzo motywuje nas do dalszej wytężonej pracy. Liczymy na to, że podobnie jak w przypadku Drug Dealer Simulator, im bliżej premiery, tym zainteresowanie tytułem będzie większe. Coraz więcej fanów gier czeka również na nasze symulatory kierowców różnego rodzaju pojazdów, oparte jednocześnie na tematyce podróży oraz zwiedzania egzotycznych terenów. Ich przyrost jest naprawdę imponujący i wynika przede wszystkim z zastosowania cross-marketingu obu tytułów. Bardzo nas to cieszy i motywuje do dalszego rozwoju w tym kierunku. W najbliższym czasie zamierzamy pokazać nowe trailery z naszych “symulatorów drogi”, co powinno jeszcze bardziej wpłynąć na wzrost popularności obu tytułów – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Road Studio.

ZOBACZ TEŻ: Polscy twórcy gier nie boją się koronawirusa. W tej branży ostatnie wydarzenia to złoty okres

Co się dzieje z jedzeniem w "MasterChefie"?

"Alaskan Truck Simulator", zgodnie z nazwą, pozwoli wcielić się w kierowcę ciężarówki, przemierzającego śnieżny krajobraz północnego stanu USA. Na grę poczekać musimy do końca roku. Drugi tytuł, "American Motorcycle Simulator" jest równie wymowny. Gracze poprowadzą amerykańskiego motocyklistę, przez legendarną "Drogę 66".

- Gry oparte na motywie podróży oraz przemierzaniu świata różnego rodzaju ciekawymi pojazdami to nisza, która ewidentnie czeka na zagospodarowanie. Wraz z Road Studio chcemy dać graczom tego typu, oczekiwane przez graczy produkcje. Te obecnie zapowiedziane to dopiero początek. W ciągu najbliższych tygodni zamierzamy ogłosić kolejne gry, które za kierownicą ciekawych pojazdów pozwolą odwiedzić zarówno znane, jak i mało popularne, ale równie urokliwe zakątki świata – komentuje Maciej Nowak, prezes Road Studio.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze