ZUS zamknięty. Tego dnia nic w urzędzie nie załatwisz

2020-08-05 14:36 -ag
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Autor: Bartosz Krupa/East News Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą zamknięte. Tego dnia nie załatwisz stacjonarnie nic. Za to będzie działać infolinia dotycząca bonu turystycznego.

W piątek 14 sierpnia 2020 r. nieczynne będą sale obsługi klientów w placówkach ZUS. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej. Ale pod numerem tel. 22 11 22 111 do dyspozycji obywateli jest specjalna infolinia do obsługi spraw związanych z Polskim Bonem Turystycznym. Usługi ZUS tego dnia dostępne będą przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS na www.zus.pl. Dlaczego 14 sierpnia placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą zamknięte?  Zgodnie z Kodeksem Pracy, 14 sierpnia jest dniem wolnym dla pracowników ZUS, za dzień świąteczny – sobotę 15 sierpnia.

Planując wizyty w urzędach, rozmaitych firmach 14 sierpnia, warto wcześniej sprawdzić, czy tego dnia załatwienie danej sprawy w ogóle będzie możliwe. Ten dzień w  wielu instytucjach jest wolny od pracy, gdyż święto 15 sierpnia przypada w dzień wolny od pracy. W takiej sytuacji wyznacza się inny dzień pracujący, w którym odbiera się w dzień ustawowo wolny od pracy przypadający w weekend.

15 sierpnia obchodzimy Dzień Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Na ten dzień na Jasną Górę zmierzają pielgrzymki z całej Polski. W innych częściach Polski często wiąże się ono ze świętem dożynek. 

Zobacz: Zakaz handlu 2020 - te niedziele są niehandlowe

Lech Wałęsa - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze