SuperBiz firma Nowy prezes Getin Banku

Nowy prezes Getin Banku

14.12.2016, godz. 18:45
Getin Bank
Getin Bank foto: Wikimedia Commons

Prezes Getin Banku odchodzi z przyczyn osobistych. Zastąpi go dotychczasowy wiceprezes.

Krzysztof Rosiński złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Getin Noble Banku ze skutkiem od 9 stycznia 2017 r. Powodem rezygnacji są przyczyny osobiste. Rada nadzorcza banku postanowiła powołać wiceprezesa banku Artura Klimczaka na stanowisko prezesa, podaje bank w komunikacie.

Sprawdź też: Na takich kontrowersyjnych reklamach zarabia człowiek Trumpa [GALERIA]

Jedynym warunkiem jest wyrażenie zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego. Rada Nadzorcza powierzyła jednocześnie Klimczakowi pełnienie od 10 stycznia 2017 roku obowiązków prezesa zarządu banku.

Artur Klimczak karierę w bankowości rozpoczął w USA w ramach grupy Citibank, zajmując kolejno stanowiska od doradcy kredytowego do dyrektora regionalnego odpowiedzialnego za lokalną sieć oddziałów. Od 2000 r. kontynuował karierę zawodową w Polsce kierując obszarem usług dla klientów zamożnych CitiGold. W 2003 r. objął stanowisko dyrektora zarządzającego na Europę Środkowo-Wschodnią i był odpowiedzialny za segment klientów zamożnych (Wealth Management). Od 2005 roku związany był z Bankiem Millennium gdzie w 2009 roku objął funkcję członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar bankowości detalicznej. Następnie w 2012 roku, został powołany na stanowisko wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za pion Bankowości Detalicznej. Od lipca 2015 r. pełni funkcję wiceprezesa Getin Noble Banku odpowiedzialnego za pion bankowości detalicznej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: