SuperBiz firma Od dziś Uber jeździ w Katowicach i Łodzi. Ile zapłacisz za kurs?

Od dziś Uber jeździ w Katowicach i Łodzi. Ile zapłacisz za kurs?

19.05.2016, godz. 14:43
Katowice
Dworzec kolejowy w Katowicach foto: SHUTTERSTOCK

Samochody wożące pasażerów w ramach aplikacji Uber zawitały do kolejnych polskich miast – Katowic i Łodzi. Wyjaśniamy, jaką stawkę trzeba zapłacić za skorzystanie z podwózki.

Do dziś (19 maja) Uber jeździł w siedmiu polskich miastach, teraz kierowcy korzystający z aplikacji będą wozili pasażerów w dwóch kolejnych ośrodkach – Łodzi i Katowicach. Tym samym zrealizowany został długo obmyślany przez Ubera plan. Firma rozwija się w naszym kraju mimo wielu kontrowersji, które wywołuje jej działalność. Mimo to, jeśli chodzi o państwa UE, Polska jest na trzecim miejscu pod względem jej popularności – po Wielkiej Brytanii i Francji.

ZOBACZ TEŻ: Kraków walczy z Uberem. Kierowcom grożą wysokie grzywny!

W przypadku Katowic auta mają obsługiwać nie tylko to miasto, ale i całą aglomerację śląską, stąd nazwa aplikacji – Uber Silesia. Z kolei w Łodzi można ją ściągnąć na telefon po wpisaniu frazy Uber Łódź. W związku z wprowadzeniem usługi w nowych miastach i wakacyjną promocją, spada też jej cena. Opłata początkowa wynosi tylko 4 zł, kilometr jazdy będzie kosztował 1,3 zł, a minuta 25 gr (aplikacja ustala ostateczną cenę kursu na podstawie tych dwóch parametrów). Standardowy koszt podwózki to: 5 zł na start kursu, 1,5 zł za kilometr i 35 gr za minutę.

ZOBACZ TEŻ: Nocny atak na Ubera. Taksówkarze twierdzą, że nie mają z nim nic wspólnego, ale się cieszą

Nowością jest wprowadzenie minimalnej opłaty za kurs, która wyniesie 8 zł. „Wprowadzono też opłatę za wyjazd poza miasto (lub aglomerację w przypadku Śląska). Jeżeli wyjedziemy do miejscowości przyległej, do rachunku zostanie doliczone 10 zł. Wyjazd do miejscowości nieprzyległej to koszt dodatkowych 20 zł” - informuje portal spidersweb.pl.

Źródła: spidersweb.pl, dziennikzachodni.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: