SuperBiz firma Wyłudzili 11,5 mln VAT na fałszywe faktury

Wyłudzili 11,5 mln VAT na fałszywe faktury

08.05.2017, godz. 13:01
Dziś w chodzi w życie pakiet paliwowy
foto: SHUTTERSTOCK

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we Wrocławiu zabezpieczyli luksusowe zegarki, kolekcje numizmatów oraz nieruchomości warte blisko 35 mln złotych. Udało im się zlikwidować zorganizowaną grupę przestępczą, która wyłudziła blisko 11,5 mln VAT przez fikcyjny obrót paliwami i wyprała ponad 25 mln zł brudnych pieniędzy. Zatrzymano pięć osób.

Dwóch biznesmenów z Łodzi i Wrocławia, do których należą firmy zajmujące się sprzedażą paliw, oraz trzy inne osoby usłyszały zarzuty związane z praniem brudnych pieniędzy, udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kierowaniem nią. Wszyscy podejrzani trafili do tymczasowego aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.

Zobacz także: 25 lat więzienia za fałszerstwa podatkowe i wyłudzenia VAT

Zatrzymani biznesmeni usłyszeli zarzut fikcyjnego obrotu fakturami. Okazało się, że nie tylko wystawiali fikcyjne faktury, ale także kontrolowali proceder, w który zaangażowane były osoby trzecie. W 2011 r. wartość fikcyjny faktur, którymi obracali, przekroczyła 60 mln złotych. Wiadomo, że pozwoliło im to wyłudzić co najmniej 11,5 mln VAT i wyprać blisko 25 mln złotych.

Przeczytaj również: Urząd skarbowy rozliczy za ciebie PIT i przekaże 1 procent

Na wniosek Dolnośląskiego Wydziału do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu mężczyzn trafili do aresztu na trzy miesiące. Niewykluczone, że dojdzie do kolejnych zatrzymań.

Oprac. na podst. cbsp.policja.pl, money.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: