SuperBiz nowoczesne technologie Super Mario Run na iPhona. Nintendo chce pobić rekord Pokemon Go

Super Mario Run na iPhona. Nintendo chce pobić rekord Pokemon Go

14.12.2016, godz. 16:25
Masz iPhone’a? Już jutro znów będziesz mógł zagrać w Mario
foto: Materiały prasowe

15-ego grudnia to dzień premiery kultowej gry firmy Nintendo. Nigdy wcześniej nie była ona dostępna na urządzeniach mobilnych. Twórca popularnej w latach 80. gry, Super Mario Bros, liczy na to, że Super Mario Run – wersja na iPhony, iPady i iPod touch, pobije rekord popularności Pokemon Go. Po raz pierwszy w historii zagrasz w Mario jedną ręką.

Dzięki urządzeniom mobilnym Mario dostanie nowe życie. Jeżeli pamiętacie poszczególne poziomy oglądane na ekranie kineskopowego telewizora, możecie poczuć nutkę satysfakcji. Również tym razem gracz będzie musiał przejść liczne plansze i zebrać jak najwięcej punktów. Jednak zamiast joysticka, do gry wystarczą palce jednej dłoni.

Zobacz także: Pokemon GO zbiera śmiertelne żniwo? Ile jest już ofiar

AppStore posiada funkcję „powiadom", dzięki czemu można ustawić w sklepie przypomnienie o premierze. Ponadto w dziale Wiadomości znajdują się naklejki Super Mario do pobrania. Grę zainstalujesz bezpłatnie, ale jej pełna wersja kosztuje 41 złotych. Aby spełnić minimalne wymagania systemowe, trzeba posiadać system iOS 8 lub nowszy. Super Mario Run będzie można pobrać w 151 krajach i regionach. Firma Sensor Tower szacuje, że w ciągu miesiąca od premiery liczba pobrań Super Mario Run wyniesie 50 milionów. A to oznacza, że rekord Pokemon Go może zostać pobity.

Oprac. na podst. thinkapple.pl, mobirank.pl, businessinsider.com.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: