SuperBiz nowoczesne technologie Uwaga na fałszywe maile od DHL

Uwaga na fałszywe maile od DHL

04.04.2017, godz. 16:38
Uwaga na fałszywe maile od DPD
foto: SHUTTERSTOCK

W twojej skrzynce odbiorczej znajduje się mail informujący o zleceniu realizacji przesyłki w serwisie DHL24? Nie klikaj w linki załączony do wiadomości, ani nie pobieraj żadnych plików na komputer. To może być próba wyłudzenia danych lub zainfekowania twojego urządzenia – ostrzega Bankier.pl.

„Informujemy, że w serwisie DHL24 zostało zarejestrowane zlecenie realizacji przesyłki, której jesteś odbiorcą. Informacje o aktualnym statusie przesyłki znajdziesz na"... – można przeczytać w mailach wysyłanych rzekomo przez DHL. Wiadomość nie przekierowuje jednak do systemu kuriera, ale pod inny adres. Kiedy strona będzie uruchomiona, hakerzy mogą wykraść twoje dane do logowania. Dodatkowo, jeżeli ściągniesz i uruchomisz załączony plik, twój komputer może zostać zainfekowany. Niektórzy oszuści żądają opłaty za usunięcie złośliwego oprogramowania.

Zobacz także: Uwaga na oszustów! Wysyłają fałszywe maile od kurierów DPD

Na szczęście wiadomość mailową od oszusta można rozpoznać. Jej treść często nie jest napisana poprawną polszczyzną, a linki odsyłają do domen niezgodnych z adresem oficjalnej strony internetowej spółki. Również sam DHL ostrzega przed oszustami rozsyłającymi fałszywe maile.

Przeczytaj też: Uwaga na fałszywe maile z Lidla. To próba oszustwa

- Z wykorzystaniem nazwy i marki DHL podejmowano próby oszukiwania nabywców online, poprzez wysyłanie wiadomości e-mail i stosowanie grafiki, która na pierwszy rzut oka wyglądała, jak pochodząca z DHL. W większości przypadków wiadomości dotyczą sprzedaży towarów konsumenckich przez Internet, przy czym płatność jest wymagana przed dostawą nabywanych dóbr. Informujemy, że DHL nie postępuje w ten sposób. DHL wymaga płatności jedynie za oficjalne wydatki związane z usługą frachtu, świadczoną przez DHL – informuje przedsiębiorstwo.

Oprac. na podst. bankier.pl, dhl.com.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: