SuperBiz opinie Kto w Europie pije najwięcej? Zaskakujące miejsce Polski!

Kto w Europie pije najwięcej? Zaskakujące miejsce Polski!

19.05.2017, godz. 10:11
Czechy – imprezy dla piwoszy
foto: Materiały prasowe

Choć Polacy za kołnierz nie wylewają, wcale nie mają pierwszego miejsca w Europie, jeśli chodzi o ilość spożywanego alkoholu. To zajmują… Litwini! Polsce przypadło dopiero szóste miejsce w rankingu i to ex aequo z Łotwą,Węgrami, Słowacją i Wielką Brytanią.

Badania dotyczące „narodowego” spożycia alkoholu prowadzi Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Z jej raportu za rok 2016 wynika, że Litwini są nie tylko największymi miłośnikami trunków w Europie, ale i na całym świecie! Wypijają aż 910 półlitrowych kufli piwa na osobę rocznie - podaje serwis euronews.com, który przygotował zestawienie dotyczące państw europejskich.

ZOBACZ TEŻ: Ile kosztuje pobyt na izbie wytrzeźwień

Według niego na drugim miejscu są, ex aequo, Czesi i Rumuni, którzy wypijają 685 piw rocznie. Trzecie miejsce zajmują, także razem, Bułgarzy i Chorwaci, którzy mogą się „pochwalić” 680 wypitymi piwami. Na miejscu czwartym uplasowali się Belgowie, którzy raczą się 660 piwami rocznie, kolejni są Estończycy (640 piw). Przy miejscu szóstym potwierdza się prawdziwość powiedzenia „Polak, Węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki”.

ZOBACZ TEŻ: Czego Polacy nie wiedzą o alkoholu?

Okazuje się bowiem, że wraz z Węgrami, ale nie tylko, bo także Łotwą, Słowacją i Wielką Brytanią, zajmujemy szóstą lokatę z 615 piwami rocznie na osobę! Co ciekawe, za nami są kojarzeni z piwem Niemcy, którzy wypijają 570 piw rocznie. Wyprzedzają ich nawet Francuzi, którzy raczą się 585 piwami. Zestawienie zamyka Malta, której mieszkańcy wypijają 375 półlitrowych kufli na osobę rocznie.

Źródło: euronews.com

tagi: alkohol piwo
autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: