SuperBiz opinie Największy park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej powstanie pod Warszawą [ZDJĘCIA]

Największy park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej powstanie pod Warszawą [ZDJĘCIA]

20.04.2017, godz. 12:03
Suntago Wodny Świat
Suntago Wodny Świat foto: Facebook

W Mszczonowie pod Warszawą powstanie największy w Europie Środkowo-Wschodniej park wodny – Suntago Wodny Świat. Rozpoczyna się realizacja pierwszego etapu inwestycji Park of Poland. Kompleks zostanie wyposażony w basen w stylu wyspy tropikalnej, centrum Galaxy z 30 zjeżdżalniami i dużą strefę zdrowia. Otwarcie zaplanowano na 2019 rok.

Mszczonowski aquapark będzie wzorowany na Therme Ending – największym w Europie krytym basenie z otwieranym dachem. W celu realizacji tej inwestycji zostało utworzonych ok. 600 nowych miejsc pracy, a na terenie kompleksu znalazło zatrudnienie kolejne 1000 osób.

Co znajdziesz na terenie obiektu?
W Suntago Wodnym Świecie klienci będą mieli do wyboru trzy strefy tematyczne: saunaria, strefę relaksu i Wodną dżunglę Jarmago. W saunariach znajdą dziesięć różnych rodzajów saun, łaźnie termalne, baseny mineralne, gabinety masażu czy solaria. Strefa relaksu będzie kusiła zamkniętym basenem o powierzchni 1000 m kw., w otoczeniu 700 palm i ogrodu o powierzchni 20 tys. m kw. W wodnej dżungli Jamango znajdą się: akweny z falami, rwące rzeki, plac zabaw oraz 30 długich zjeżdżalni. Jedna z nich, o długości 3,2 kilometra, ma być najdłuższa w Europie.

Patrz też: 10 najbardziej niesamowitych wieżowców świata [ZDJĘCIA]

Z informacji inwestora wynika, że Suntago Wodny Świat stanie się największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie, a także największym parkiem wodnych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Kompleks będzie w stanie pomieścić aż 15 tys. osób, a jego powierzchnia wyniesie 67 tys. m kw. Na miejscu będą otwarte bary i restauracje.

Inwestycja Park of Poland
Pod budowę kompleksu przeznaczono 20-hektarową działkę w Mszczonowie. Jest ona położona niecałą godzinę jazdy samochodem od Warszawy. Znajduje się między autostradą A2 a drogą ekspresową S8. Odwiedzający dostaną do swojej dyspozycji 2500 bezpłatnych miejsc parkingowych i ponad 8000 szafek.

Może cię zainteresować: Największa perła na świecie waży 34 kg! Znaleźli ją Filipińczycy

Realizacja inwestycji powinna zakończyć się w ciągu dwóch lat. Na pierwszym etapie pochłonie ona ok. 636 mln zł ok. (ok. 150 mln euro), a cały kompleks będzie kosztować ok. 250 mln euro (ponad miliard złotych) - podał businessinsider.com.pl. Inwestorem jest Global City Holdings, właściciel większościowego pakietu akcji spółki Cineworld, do której należy druga pod względem wielkości sieć kinowa w Europie (Cinema City). Partnerem strategicznym inwestora została niemiecka spółka Unternehmensgruppe WUND, operator kilku parków wodnych w Niemczech.

W dalszej kolejności w Mszczonowie mają powstać inne obiekty rekreacyjne, biurowe i mieszkaniowe: parki tematyczne, hotele, centrum konferencyjne, centrum handlowe, biurowce nawiązujące stylistyką do Doliny Krzemowej i apartamentowce. 29 kwietnia uzyska ważność pozwolenie na budowę, a 4 maja rozpoczną się prace budowlane.

Oprac. na podst. bankier.pl, businessinsider.com.pl, wprost.pl, pl.globalcityholdings.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: