SuperBiz wiadomości Kalkulator Sadurskiej. Jak długo musisz pracować na pensję wiceprezes PZU?

Kalkulator Sadurskiej. Jak długo musisz pracować na pensję wiceprezes PZU?

13.06.2017, godz. 13:49
Małgorzata Sadurska
Małgorzata Sadurska foto: Wojciech Artyniew/Super Express

Od 12 czerwca, była polityk PiS i szefowa Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, zasiada na stanowisku wiceprezesa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. Patrząc na zarobki poprzednika - również byłego członka PiS Andrzeja Jaworskiego, na konto Sadurskiej może wpadać ok. 90 tys. zł miesięcznie! Ogromne zarobki i sam awans wzbudzają kontrowersje, a w internecie powstała strona "Kalkulator Sadurskiej", na której każdy pracownik może sprawdzić, jak długo musi pracować, aby zarobić tyle, co wiceprezes PZU.

Małgorzata Sadurska w PZU
Kalkulator Małgorzaty Sadruskiej znajduje się pod adresem www: http://kalkulatorsadurskiej.info.pl/. Niewiadomo, kto jest autorem projektu, ale z pewnością nie sympatycy Prawa i Sprawiedliwości. - Wybraliśmy tę nazwę nie dlatego, że interesują nas zarobki tej konkretnej osoby. Ale dość mamy hipokryzji Prawa i Sprawiedliwości – partii, która do wyborów szła pod hasłem „dobrej zmiany" - czytamy na stronie kalkulatorsadurskiej.info.pl.

Sprawdź koniecznie: PZU: Małgorzata Sadurska oficjalnie w zarządzie spółki. Ile zarobi jako wiceprezes?

- „Dobra zmiana" miała przynieść nową jakość w zarządzaniu Polską. Politycy PiS obiecywali, że będą doceniać kompetencje, promować młodych i zerwą ze zwyczajem obsadzania stanowisk po znajomości. Kryteriami mianowania na stanowiska miały być profesjonalizm, umiejętności i zdolności. Jak jest naprawdę - każdy widzi. „Puls Biznesu" już w rok po wyborach opublikował listę ponad tysiąca osób, które trafiły na eksponowane stanowiska, mimo że mało kto słyszał o ich kompetencjach, za to każdy wie o ich powiązaniach z partyjnymi bonzami - piszą autorzy.

Twórców "Kalkulatora..." zbulwersowała pensja, która czeka na Sadurską w PZU, która poza 39 dniami w radzie nadzorczej ZUS, nie posiada biznesowego doświadczenia. Z tego powodu stworzyli innym okazję, aby porównali swoje zarobki do byłej posłanki PiS w ubezpieczeniowym gigancie. Za miesięcznie wynagrodzenie Sadurskiej uznano 90 tys. zł netto, czyli tyle ile zarabiał jej poprzednik, również były członek partii Jarosława Kaczyńskiego.

- Aby dowiedzieć się jak Twoje zarobki wyglądają na tle zarobków pani Sadurskiej w PZU i ile musiałbyś pracować by osiągnąć taki majątek jak pani Sadurska, wpisz swoje wynagrodzenie - czytamy na stronie.

Kowalski pracuje 62 lat na roczną pensję Sadurskiej
To nie żart. Osoba zatrudniona na umowę o pracę z pensją minimalną 2000 zł brutto (na rękę 1459 zł), potrzebuje aż 62 lat, żeby uzyskać roczny dochód wiceprezesa PZU.

Zobacz także: Szydło nagradza ministrów. Jeden szczególnie wyróżniony

Na stronie jest również małe podsumowanie. - Jeśli zarabiasz płacę minimalną (1459 złotych na rękę), to na miesięczną pensję pani Sadurskiej w PZU musiałbyś pracować ponad 5 lat;  jeśli zarabiasz średnią płacę (3107 złotych na rękę), to aby zarobić tyle, co pani Sadurska w PZU w miesiąc, musiałbyś pracować prawie 2,5 roku; jeśli Twoja pensja jest równa medianie wynagrodzeń w Polsce (1900 złotych na rękę), to aby zarobić tyle, co pani Sadurska w PZU w miesiąc, musiałbyś pracować 4 lata; statystyczny Polak pracuje przez całe życie 32 lata. Aby przez całe życie zarobić tyle, co pani Sadurska w PZU zarobi w jeden rok musiałbyś zarabiać przynajmniej 2812 złotych na rękę miesięcznie. To znaczy, że ponad połowa Polaków (mediana zarobków 1900 złotych) przez całe życie nie zarobi tyle, co pani Sadurska w rok.

 

Źrodło: kalkulatorsadurskiej.info.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: