SuperBiz wiadomości Kim jest i czego dokonał Jakub Meresiński, nowy właściciel Wisły Kraków?

Kim jest i czego dokonał Jakub Meresiński, nowy właściciel Wisły Kraków?

30.07.2016, godz. 16:16
Stadion Wisły Kraków
Stadion Wisły Kraków foto: CYFRASPORT

Jeszcze do niedawana Jakuba Meresińskiego kojarzono głównie z jego związku z Joanną Jabłczyńską, aktorką z serialu „Na Wspólnej”. Wiosną tego roku głośno zrobiło się o nim po kontrowersyjnej próbie przejęcia Korony Kielce. Od dziś (29.07.) wiadomo, że Meresiński jest nowym właścicielem Wisły Kraków. Kim jest człowiek, który kupił jeden ze starszych i bardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce?

Informację o sprzedaż Wisły Kraków przez Bogusław Cupiała, dotychczasowy właściciel Wisły Kraków sprzedał akcje klubu biznesmenowi Jakubowi Meresińskiemu podała „Gazeta Krakowska”. Do zawarcia warunkowej umowy doszło 23 lipca, ale Cupiał czekał na gwarancje bankowe, które miał przedstawić nowy właściciel. Dotarły one dzisiaj i tym samym umowa o zbyciu akcji i zmianie głównego akcjonariusza Wisły Kraków weszła w życie.

Czytaj również: BOR-owcy w służbie u polskiego milionera zatrzymanego za handel bronią?

Nowy właściciel „Białej Gwiazdy” współpracuje z Markiem Citko, byłym piłkarzem, a obecnie menedżerem. Od dziś odpowiada on za rozwój sportowy klubu.

Kim jest nowy właściciel Wisły Kraków? W jego notce biograficznej, cytowanej przez media  znajdziemy informację, że Jakub Adam Meresiński jest absolwentem Instytutu Prawa i Administracji. Przedstawia się jako biznesmen i inwestor działający w sektorze nowych technologii. Jest między innymi twórcą serwisu Projekt-Gmina.pl, umożliwiającym wymianę informacji oraz ofert między samorządami. Specjalizuje się też w zarządzaniu i optymalizacji rozwiązań ubezpieczeniowych dla klientów korporacyjnych. 

Na stronie serwisu możemy znaleźć informacje, że to „platforma informacyjno-inwestycyjna Projekt-Gmina.pl to pionierskie przedsięwzięcie w obszarze inwestycji oraz informacji Dotyczących głównie Gmin Polskich, największa baza zawierająca oferty sprzedaży, ruchomości, nieruchomości komercyjnych, przetargów oraz propozycji inwestorów (zainwestujemy, zbudujemy,nawiążemy współprace).”

Zobacz także: Rusza piłkarska ektraklasa: Legia murowanym faworytem [BUKMACHERZY]

I dalej: „operatorem platformy jest Projekt-gmina.pl Sp. z o. o. Projekt-gmina.pl Sp. z o. o.  oferuje wsparcie doradcze dla właścicieli firm oraz Gmin, którzy/e rozważają sprzedaż przedsiębiorstwa, sprzedaż nieruchomości, sprzedaż udziałów, pozyskanie kapitału na rozwój. Dedykowane, aktywne rozwiązania mają na celu zwiększenie szansy na transakcję i zmaksymalizowanie jej wartości”. 

Do tej pory jednak nazwisko Meresiński nie pojawiało się w mediach w kontekście działalności tej firmy. Zdecydowanie głośniej było o jego związku z jedną z serialowych aktorek, a ostatnio - o próbie przejścią przez niego innego klubu piłkarskiego - Korony Kielce.

Jak informował w maju serwis gol24.pl, doszło nawet do podpisania przedwstępnej umowy między nim a prezydentem Kielc. Jednak po ostatniej kolejce wiosennych rozgrywek Meresiński i Citko mieli spotykać się indywidualnie z zawodnikami w spawie nowych kontraktów. Z klubu wyciekła informacja, że rozmowy były prowadzone „w sposób daleki od obowiązujących kanonów”.

Może Cię zainteresować: Hiszpańskie kluby zwrócą państwu miliony euro

Ostatecznie prezydent Kielc, po konsultacjach z radnymi zdecydował się zerwać umowę i do transakcji nie doszło. Po tym fakcie, na zwołanej przez Meresińskiego i Citkę konferencji prasowej deklarowali, że nadal są zainteresowani kupnem Korony. Zaprzeczyli też informacjom na temat przebiegu rozmów z zawodnikami klubu. Marek Citko stwierdził wówczas, że „wszystkie medialne doniesienia odnośnie naszych rozmów z zawodników, które miały toczyć się na takim a nie innym poziomie, to zwykłe plotki. Jesteśmy poważnymi ludźmi. To był mechanizm obronny zawodników, którzy w taki sposób przedstawili relacje z tych rozmów.”

Oprócz sprawy sprzedaży Korony Kielce nazwisko Meresińskiego pojawiało się również w mediach w kontekście jego związku aktorką serialową Joanną Jabłczyńską.

MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: