SuperBiz wiadomości Na poczcie zapłacisz smartfonem

Na poczcie zapłacisz smartfonem

11.04.2017, godz. 11:22
Poczta Polska
foto: SE/EAST NEWS

Możliwość płacenia kartą w urzędach zapowiedziało niedawno Ministerstwo Rozwoju. Jeszcze dalej idzie Poczta Polska, która wprowadziła opcję zapłaty za pomocą telefonu komórkowego przy pomocy płatności BLIK. Do skutecznej transakcji nie trzeba mieć ani gotówki, ani karty – jedynie telefon komórkowy.

Płatność bezgotówkowa możliwa będzie dla klientów Poczty Polskiej, którzy posiadają aplikację swojego banku w smartfonie i obsługuje ona funkcję BLIK. W ten sposób odwiedzający placówkę pocztową nie będą musieli martwić się o posiadanie gotówki, a zapłata odbędzie się szybko i sprawnie.

Zobacz także: „Podwyżki za pracę na kasie to efekt programu 500 Plus”


Od lutego istniała opcja przelewu BLIKiem w ponad 4600 placówkach Poczty Polskiej, natomiast obecnie można już płacić we wszystkich placówkach, które są wyposażone w terminale POS.

Jak to działa? Procedura transakcji jest niezwykle prosta: klient informuje jedynie obsługującego w okienku, że chciałby zapłacić za pomocą BLIK. Następnie musi odczytać kod BLIK w aplikacji swojego banku i wprowadzić go na terminalu. Na koniec zatwierdza płatność w aplikacji mobilnej w swoim telefonie i gotowe.

Sprawdź również: Uwaga kierowcy! Jedna stłuczka, a OC zdrożeje dwukrotnie


Dotychczas z BLIKA aktywowało już 3,5 mln osób, którzy dokonali ponad 10 mln transakcji.

 

Źródło: /Poczta Polska

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: