SuperBiz wiadomości Radio ZET: Szydło nagradza ministrów. Jeden szczególnie wyróżniony

Radio ZET: Szydło nagradza ministrów. Jeden szczególnie wyróżniony

12.06.2017, godz. 13:00
Beata Szydło
foto: EAST NEWS

3,8 tys. zł nagrody dostanie każdy minister z rządu Beaty Szydło. Z kolei wiceministrowie mogą liczyć na 2,9 tys. zł na głowę – tak przynajmniej wynika z ustaleń dziennikarzy Radia ZET. Radio dodaje, że nagrodę o wiele wyższą, bo wynoszącą aż 11 tys. zł, dostanie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jakub Skiba. Za co spotkało go takie wyróżnienie?

Jako pierwszy o nagrodach w Kancelarii Premiera poinformował na Twitterze dziennikarz Radia ZET Roman Osica. Zapowiedział jednocześnie publikację tekstu dotyczącego zarobków na stronie radia:

We wspomnianym artykule czytamy, że nagrody nie ominęły żadnego ministra i wiceministra i wynosiły, odpowiednio, 3,8 tys. i 2,9 tys. zł. Tylko jeden wiceminister zdaniem Beaty Szydło zasłużył na szczególne wyróżnienie. Mowa tu o Jakubie Skibie z MSWiA. Dostanie on 11 tys. zł za to, że prowadził skuteczne negocjacje ws. lokalizacji siedziby Frontexu.

ZOBACZ TEŻ: 10 tys. euro nagrody za donos na szefa!

Co ciekawe, nagrody ominęły prezesów kilku urzędów. Pieniędzy nie dostaną choćby szefowie GUS-u, UOKiK-u, Urzędu Regulacji Energetyki i Rzecznik Praw Pacjenta. Dlaczego? Na temat powodów takiej decyzji Kancelaria Premiera milczy.

Źródło: twitter.com, wiadomosci.radiozet.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: