SuperBiz wiadomości Roaming 2017. Sprawdź, ile zapłacisz u swojego operatora [INFOGRAFIKA]

Roaming 2017. Sprawdź, ile zapłacisz u swojego operatora [INFOGRAFIKA]

16.06.2017, godz. 16:21
Roaming
Roaming foto: shutterstock

Od 15 czerwca 2017 r., klienci wybranych operatorów komórkowych, jadąc do innego kraju Unii Europejskiej, zapłacą o wiele niższy rachunek za telefon niż wcześniej. Właśnie tego dnia nastąpiła w Polsce wielka zmiana cenników usług roamingowych. Sprawdź, jakie stawki obowiązują w Twojej sieci.

Opłaty za roaming 2017
Przypomnijmy, że nowe opłaty roamingowe na terenie wspólnoty to efekt porozumienia zawartego między negocjatorami Parlamentu Europejskiego a krajami członkowskimi Unii Europejskiej. 1 lutego br. PE ogłosił maksymalne stawki hurtowe, według których operatorzy sieci komórkowych z krajów unijnych będą mogli naliczać opłaty za roaming. Zostały obniżone nie tylko ceny połączeń telefonicznych, lecz także stawki pobierane za transfer danych czy SMS-y.

Zobacz więcej: Roaming 2017. Co się zmienia się po 15 czerwca?

Nie wszystkim polskim operatorom udało się dostosować do unijnych wytycznych, jednak największe polskie sieci stanęły na wysokości zadania. Oto zestawienie opłat roamingowych, które od 15 czerwca 2017 r. obowiązują w poszczególnych sieciach turystów z Polski na terenie Unii Europejskiej.