SuperBiz wiadomości Setki tysięcy zł dla prywatnej kancelarii od Enei

Setki tysięcy zł dla prywatnej kancelarii od Enei

10.08.2016, godz. 16:48
ENEA.
foto: materiał prasowy

Prywatna kancelaria prawna z Warszawy za obsługę Enei Wytwarzanie, spółki skarbu państwa, otrzymuje setki tysięcy złotych. Na fakturach, do których dotarł superbiz.pl, widnieją m.in. podpisy wiceprezes Enei Wytwarzanie Elżbiety Piwońskiej, protegowanej wpływowego posła PiS Marka Suskiego. Co ciekawe, ta sama kancelaria prawna reprezentowała państwa Piwońskich w ich prywatnych sprawach.

30 minut "weryfikacji upoważnień do zatwierdzania faktur", godzinne spotkanie z wiceprezes Elżbietą Piwońską i omówienie spraw bieżących - to część obowiązków, które spoczywają na prawnikach z kancelarii "Kaczmarkiewicz, Neuman i Partnerzy", pracującej dla spółki Enea Wytwarzanie. W samym tylko czerwcu bieżącego roku adwokaci z tej prywatnej kancelarii zarobili na współpracy z Eneą 116,302 zł. Faktury za lipiec opiewały już na gigantyczną kwotę 403,378 zł.

Sprawdź również: Minister skarbu dał fuchę swojemu prawnikowi za 170 tys. zł rocznie

Kancelaria "Kaczmarkiewicz, Neuman i Wspólnicy" została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w maju tego roku. Wcześniej pod tym samym adresem i z tymi samymi prawnikami funkcjonowała jako "Neuman i Wspólnicy". I to właśnie jej pracownicy reprezentowali w sprawach prywatnych małżeństwo Piwońskich, a dzisiaj występują na fakturach wystawianych przez Eneę. - Z uwagi na tajemnicę adwokacką i zasady obowiązujące w korporacji adwokackiej, nie możemy udzielić informacji w tym zakresie - usłyszeliśmy od mecenasa Marcina Kaczmarkiewicza.

W Enei chcieliśmy ustalić, na jakiej podstawie wybrano tę kancelarię adwokacką i czy osoby dokonujące wyboru miały świadomość, że ci sami prawnicy, którzy dzisiaj są sowicie wynagradzani przez państwową spółkę, reprezentowali również prywatnie wiceprezes Elżbietę Piwońską i jej męża Dariusza (członek zarządu okręgowego PiS). Otrzymaliśmy jedynie ogólnikową odpowiedź rzecznika Enei. - Mając na uwadze charakter Pańskich pytań, sprawdzamy wszystkie okoliczności wskazanych spraw, zgodnie z wewnętrznymi procedurami - pisze Sławomir Krenczyk.

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: