SuperBiz wiadomości Ten groźny smartwatch może cię poparzyć! Producent apeluje o wzrot

Ten groźny smartwatch może cię poparzyć! Producent apeluje o wzrot

08.08.2016, godz. 12:07
Uważaj na groźne smartwatche. Ich używanie grozi poparzeniem!
Uważaj na groźne smartwatche. Ich używanie grozi poparzeniem! foto: Archiwum

Producent smartwatchy Basis Peak poinformował, że noszenie jego urządzeń może prowadzić do oparzeń. Spółka apeluje do swoich klientów, aby zaniechali użytkowania smartwatchy, których uniwersalny kod produktu na terenie Europy (kod UPC) to „856604003431".

Już w czerwcu br. klienci Intel Corporation zaczęli zgłaszać reklamacje, w których skarżyli się, że smartwatche Basis Peak ulegają przegrzaniu. Producent zapowiedział, że można zwrócić wadliwy sprzęt i uzyskać zwrot środków pieniężnych. Jednocześnie rozpoczął prace nad aktualizacją oprogramowania, która miała rozwiązać problem. Plan spalił jednak na panewce, a teraz, ze względów bezpieczeństwa, Intel nawołuje wszystkich klientów do zwrotu niebezpiecznych urządzeń wraz z akcesoriami.

„Prosimy o zwrot zegarka Basis Peak, ponieważ urządzenie grozi przegrzaniem, a to może wywołać poparzenia i doprowadzić do powstania pęcherzy na powierzchni skóry. Ważne jest, aby zaprzestać użytkowania zegarka i dokonać zwrotu towaru. Gwarantujemy pełen zwrot pieniędzy" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie skierowanym do klientów.

Przeczytaj również: 10 gadżetów, których nie może zabraknąć w twoim plecaku [GALERIA]

Jak poinformował producent, przypadki poparzeń i wystąpienia pęcherzy stwierdzono u 0,2 proc. wszystkich użytkowników. Dane zgromadzone przez urządzenia będę dostępne tylko do końca 2016 roku. Przed tym terminem można wyeksportować je do Excela lub zapisać w formacie .csv.

Opis procedury zwrotu zamieszczono na stronie mybasis.com. Na terenie Europy dodatkowych informacji na ten temat udzielają konsultanci z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. W tych krajach Intel pokrywa koszty zakupu i wysyłki na podstawie cennika zamieszczonego na oficjalnej stronie producenta – w kwocie od 204 do 244 euro. W przypadku zakupu, który miał miejsce w innym państwie europejskim, klient może odzyskać równowartość 184 funtów brytyjskich. Założono, że smartwatch został zakupiony na brytyjskim Amazonie, kosztował 169 funtów, a wysyłka wyniesie 15 funtów.

Basis Peak został zaprojektowany w chińskiej firmie Basis Science, którą w 2014 r. nabyła spółka Intel Corporation. Nowy właściciel rozpoczął import zegarków Basis Peak do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Europy.

Źródła: mybasis.com, antyweb.pl, tvn24bis.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: