SuperBiz wiadomości Z którymi sportowcami Polacy najchętniej poszliby na piwo?

Z którymi sportowcami Polacy najchętniej poszliby na piwo?

09.08.2016, godz. 12:08
Czechy – imprezy dla piwoszy
Czechy – imprezy dla piwoszy foto: Materiały prasowe

Euro we Francji, mistrzostwa Europy w lekkoatletyce, Tour de Pologne, a teraz igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Fakt, że to lato obfituje w sportowe wydarzenia to dobra wiadomość nie tylko dla kibiców, ale również… producentów piwa. Wspólne kibicowanie sprzyja piciu tego trunku. Okazuje się też, że sportowcy są tymi osobami, z którymi Polacy bardzo chętnie napiliby się piwa.

Raport „Piwna Polska pod lupą”, przygotowany na zlecenie Kompanii Piwowarskiej, pokazuje, iż dla zdecydowanej większości Polek (44 proc.) najbardziej pożądanym towarzystwem podczas wspólnego wypadu na piwo byliby siatkarze. Panowie w takiej sytuacji wybraliby piłkarzy – wskazało ich 38 proc. ankietowanych (wśród kobiet – 21 proc. wskazań). Kobiety i mężczyźni są natomiast zgodni co do trzeciego miejsca w rankingu popularności drużyn narodowych – tutaj przedstawiciele obu płci wymieniają piłkarzy ręcznych (10 proc.).

Zobacz także: Amerykanie oszaleli?! Kolejna oferta pracy marzeń z podróżami i piwem w tle

Co ciekawe, piwo wiąże się ze światem sportu nie tylko jako atrybut kibicowania. We wspomnianym raporcie 25 proc. badanych mężczyzn i 14 proc. kobiet deklaruje, że gdyby piwo było znaną osobą, byłoby właśnie sportowcem. Pod tym względem sportowcy zajmują drugie miejsce – tuż za aktorami, a przed dziennikarzami i politykami.

Źródło: informacja prasowa, oprac. MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: