AGRO SHOW 2021 na wystawie w Bednarach

2021-09-23 7:00
Wystawa AGRO SHOW 2021
Autor: PIGMiUR W przypadku AGRO SHOW sprawdza się formuła otwartej wystawy, bo daje możliwości prezentacji każdemu wystawcy

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW to jedna z największych w Europie plenerowych imprez rolniczych. W tym roku organizowana jest już po raz XXII, jak zawsze przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. W dniach 24–26 września w Bednarach koło Poznania możemy zobaczyć najnowsze i najnowocześniejsze maszyny i urządzenia rolnicze polskich oraz zagranicznych marek. Odwiedzający targi będą mogli poznać kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa oraz spotkać się z przedstawicielami firm związanych z branżą rolniczą.

Impreza dla 150 tys. gości

Po rocznej, spowodowanej pandemią, przerwie wraca AGRO SHOW. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, po zniesieniu kolejnych obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią COVID-19, zdecydowała się na tradycyjną formę wydarzenia. XXII edycja wystawy AGRO SHOW będzie pierwszą od niemal dwóch lat imprezą rolniczą w Polsce. Na wystawie będzie mogło się zjawić nawet 150 tys. odwiedzających. Trzy dni na lotnisku w Bednarach zapowiadają się bardzo ciekawie. Będą sprawdzone już w poprzednich edycjach atrakcje oraz nowości. Wystawa jest czynna dla zwiedzających codziennie w godz. 9:00-17:00. Wstęp na wystawę oraz parkingi są bezpłatne. Organizator, jak zawsze, przygotował program dofinansowania przyjazdów grupowych.

 Kilkuset wystawców w jednym miejscu

Formuła otwartej wystawy sprawdza się od lat, bo daje doskonałe możliwości prezentacji każdemu wystawcy. A tych, podobnie jak w poprzednich latach, będzie kilkuset. Wśród nich najważniejsi gracze rynku maszyn i urządzeń rolniczych, środków produkcji i wyposażenia gospodarstw. Jak co roku przybędzie też kilkudziesięciu wystawców z zagranicy: m.in. z Niemiec, Francji, Holandii, Ukrainy, Finlandii, Włoch, czy Skandynawii. Wszyscy chętnie przyjeżdżają do Bednar, bo AGRO SHOW, organizowane wczesną jesienią, w przerwie między pracami polowymi, jest świetną okazją do prezentacji nowinek technicznych i technologicznych. Kolejny raz, dzięki obecności najistotniejszych krajowych i zagranicznych firm działających w branży rolnej, rolnicy mają doskonałą możliwość w jednym miejscu zobaczyć i porównać oferty różnych producentów i zaplanować przyszłe inwestycje w swoich gospodarstwach.

Mechanik na medal

Impreza w Bednarach to nie tylko stoiska firm, to również imprezy i wydarzenia towarzyszące. Nie zabraknie ich również w tym roku. W piątek 24.09. odbędzie się finał konkursu Mechanik na Medal, który od lat organizowany jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Biorą w nim udział pracownicy, którzy na co dzień zajmują się naprawą i serwisem maszyn. W tym roku w finale zmierzą się pracownicy z trzech zakładów: Reitech Sp. z o.o., Pracowniczego Ośrodka Maszynowego w Augustowie Spółka z o.o. oraz firmy CONTRACTUS AGRO Sp. z o.o.

Maszyny rolnicze w akcji

Tradycyjnie na AGRO SHOW codziennie od godziny 11:00 odbywać się będą pokazy maszyn podczas pracy. W tym roku tak jak w poprzedniej edycji rolnicy będą mogli obserwować pokazy w komfortowych warunkach na specjalnie przygotowanych trybunach. Na polu pokazowym będzie również umieszczony telebim. Wychodząc naprzeciw potrzebom, organizator wystawy zaplanował, że w tym roku pokazy poświęcone będę tematyce związanej z zielonym ładem. Dlatego rolnicy będą mogli zobaczyć maszyny przeznaczone do mechanicznego zwalczania chwastów oraz maszyny do nawożenia organicznego. Maszyny prezentowane będą również na pasie startowym. Organizator, zgodnie z tradycją tradycję, zadbał by AGRO SHOW nie było tylko komercyjną imprezą wystawienniczą, ale miało szerszą formułę i walor edukacyjny. Dlatego też w sobotę i niedzielę możemy wziąć udział w seminariach i wykładach. A będą to m.in. wykłady nt. wykorzystania nawigacji satelitarnej w rolnictwie precyzyjnym, wykorzystaniu nowoczesnych technologii teledetekcyjnych czy wdrażaniu innowacji w sektorze rolno-spożywczym.

Zasady bezpieczeństwa

Przy każdym wejściu zamieszczone będą informacje dotyczące zaleceń związanych z pandemią. Wszyscy uczestnicy wystawy proszeni będą o zachowanie dystansu, dezynfekcję i noszenie maseczek w miejscach, gdzie będzie to niezbędne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jedynym obostrzeniem dotyczącym organizacji wystawy jest limit 1 osoby na 10m2 powierzchni. Dzięki temu, że wystawa odbywa się na powietrzu na bardzo dużej przestrzeni, zachowanie tego rygoru nie będzie problemem i dla zwiedzających właściwie nic się nie zmieni.

Dla chętnych zorganizowany będzie punkt szczepień przeciw COVID-19, gdzie będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

Katalog tylko online

Nowością tegorocznej wystawy jest to, że plany wystawy oraz katalog dostępny będzie tylko w formie online. Już teraz dostępna jest aplikacja AGRO SHOW, która możemy pobrać za darmo ze sklepu Google Play i App Store. W niej dostępne są katalog i plan, a także wiele innych informacji dotyczących wydarzenia. Więcej informacji znajdziemy również na stronie www.agroshow.pl oraz na FB i instagramie.

EKG 2021. Beata Daszyńska-Muzyczka. Pomoc dla przedsiębiorców w pandemii zostanie przedłużona
Sonda
Czy lubisz wieś?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze