nieruchomości

i

Autor: materiały prasowe nieruchomości

Kupujesz mieszkanie? Prezes UOKiK ostrzega przed inwestycjami w nieruchomości

2021-09-22 11:15

Wiele osób kupuje mieszkania z myślą o przyszłości. Chociaż ceny nieruchomości stale rosną, Polacy widzą w tym szansę na zapewnienie sobie bezpieczeństwa finansowego. Czy jednak inwestowanie w nieruchomości to faktycznie dobry pomysł? Prezes UOKiK Tomasz Chróstny ostrzega przed nieprzemyślanymi inwestycjami w nieruchomości

Trwa kampania prezesa UOKiK "Policz i nie przelicz się". UOKiK zauważa, że ceny mieszkań wciąż rosną i nic nie wskazuje, że wzrost cen na rynku mieszkaniowym w najbliższym czasie zostanie zahamowany. Rynek mieszkaniowy w Polsce prawdopodobnie jeszcze przez wiele lat pozostanie w nierównowadze, z popytem przewyższającym podaż, co tym bardziej może zachęcać do kupowania lokali mieszkalnych w celach inwestycyjnych.

- To odpowiedź na zagrożenia, które widzimy na rynku i chcemy, żeby klienci uwzględniali to w swoich decyzjach niezwykle ważnej wagi. Ostrzegamy przed różnymi pułapkami, żeby konsumenci w długim czasie powierzając swoje pieniądze racjonalnie podejmowali decyzje - powiedział Chróstny.

Konsument kupujący mieszkanie powinien pamiętać, że podejmuje daleko idące decyzje. Sam okres zaciągania kredytu wynosi wiele lat. Prezes UOKIK zaleca przemyślenie zmian w swojej sytuacji finansowej czy podwyżkę stóp procentowych oraz możliwe spadki wartości nieruchomości.

- W tego typu sytuacjach instytucje finansowe, jeśli wartość przedmiotu zabezpieczenia spada, mogą zażądać dodatkowego zabezpieczenia czy wyższej marży. W skrajnej sytuacji mogą nawet wypowiedzieć umowę. Dlatego decyzje natury finansowej powinny być podejmowane bardzo rozsądnie. Powinniśmy unikać chwytania się takiego trendu na inwestowanie w nieruchomości.

EKG 2021. TOMASZ CHRÓSTNY - Prezes UOKiK ostrzega przed inwestycjami w mieszkania.
Sonda
Czy masz mieszkanie na własność?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze