Marek Kondrat

i

Autor: AKPA Biznesy gwiazd: Tak wygląda winiarnia Marka Kondrata. 500 rodzajów win w ofercie

Biznesy gwiazd: Tak wygląda winiarnia Marka Kondrata. 500 rodzajów win w ofercie

2021-06-08 5:01

Marek Kondrat to jedna z najpopularniejszych gwiazd polskiego show-biznesu. Aktor od lat nie gra już w filmach, ani serialach, jednak nadal cieszy się olbrzymią popularnością. Gwiazdor postanowił zawodowo zająć się swoją pasją, czyli winami. Kilka lat temu otworzył swoją winiarnię w stolicy. "BARaWINO" stało się wręcz kultowym miejscem. W serii "Biznesy Gwiazd" pokarzemy Wam jak wygląda to urokliwe miejsce.

Marek Kondrat i jego pasja

Gdy kilka lat temu Marek Kondrat, jedna z największych gwiazd polskiego kina, ogłosił, że kończy z aktorstwem, większość jego fanów była w szoku. Oczywiście cały czas możemy oglądać Marka w reklamach jednego z banków, za co zresztą inkasuje pokaźną sumkę, jednak głównym zajęcie, byłego już aktora stał się handel winami. Kondrat od lat podkreślał, że wina są jego pasją i w końcu postanowił zająć się tym zawodowo. Sklepy, które w tym momencie znajdują się w niemal wszystkich największych miastach w kraju, odniosły wielki sukces. Z tego powodu gwiazdor postanowił pójść krok dalej i otworzył pierwszą winiarnie w swoim rodzinnym Krakowie. Kolejną otworzył w 2019 roku w stolicy. W serii "Biznesy Gwiazd" przedstawiamy przedsięwzięcie Marka Kondrata "BARaWINO". Lokal umiejscowiony jest w Warszawie, w zabytkowej kamienicy z początku XX wieku.  

Biznesy gwiazd: "BARaWINO" Marka Kondrata

- W pięknym wnętrzu secesyjnej kamienicy z 1913 roku, położonej w warszawskim śródmieściu, można spróbować win z osobistej selekcji Marka Kondrata. Około 500 etykiet win z całego świata, z czego niemal 40 dostępnych na kieliszki. Towarzystwem do znakomitych win jest tu kuchnia fussion – drobne przekąski, deski serów, wędlin, owoce morza i sałaty. W kameralnej atmosferze można spędzić czas ze znajomymi lub na spotkaniach biznesowych. Warszawskie BARaWINO to też idealne miejsce na randki. Wnętrza wypełniają nastrojowe dźwięki bluesa, rythm&bluesa, soulu, smooth jazzu i „dobrego popu”, które zachęcą pary do wyjścia na niewielki parkiet inspirowany przedwojennymi „randkowniami”. Od czasu do czasu można posłuchać tu gry na starym pianinie oraz większych koncertów na żywo. Na potrzeby spotkań biznesowych dysponujemy również osobną, klimatyzowaną salą konferencyjną - można przeczytać na stronie internetowej lokalu. 

W ofercie, lokalu Marka Kondrata, znajduje się ponad 500 win z różnych zakątków świata, podawanych w wersjach butelkowych, bądź sprzedawanych na kieliszki o różnych pojemnościach. Ceny trunków są oczywiście mocno zróżnicowane, jednak każdy pasjonat wina powinien znaleźć tutaj coś dla siebie. Lokal może się także poszczycić znakomitą kuchnią, a w menu znajdziemy coś na każdą porę dnia. 

Wnętrza cechują się gustowną prostotą i nowoczesnym wykończeniem. Szczególną uwagę przyciąga neon syrenki warszawskiej, która wita gości kieliszkiem ze szlachetnym, rubinowym trunkiem. Nazwa lokalu natomiast ma nawiązywać do francuskich bar-a-vin. Są to urokliwe miejsca, w których można kosztować najlepszych win w różnych rejonów świata.

Super Raport 07.06 (Goście: Ryszard Czarnecki - eurodeputowany PiS, Sławomir Neumann - PO), Sedno Sprawy: Adam Bielan
Sonda
Czy kiedykolwiek prowadziłeś samochód pod wpływem alkoholu? [SONDA]
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze