Flixbus

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE Flixbus

FlixBus rozpoczyna odmrażanie oferty i ogłasza siatkę połączeń na Wielkanoc oraz kwiecień

2021-03-18 10:10

FlixBus, lider międzymiastowych połączeń autobusowych w Polsce i Europie, po prawie trzech miesiącach funkcjonowania w bardzo ograniczonej skali, rozpoczął przywracanie kursów. Już od 25 marca w ofercie FlixBusa znajdzie się prawie 20 linii, dzięki czemu pasażerowie będą mogli korzystać z tych połączeń także w ramach podróży Wielkanocnych. Tego samego dnia odbędzie się również restart połączeń niemieckiego oddziału FlixBusa.

  • Po prawie trzech miesiącach funkcjonowania w bardzo ograniczonej skali Flixbus rozpoczyna przywracanie kursów.

  • Od 25 marca w ofercie znajdzie się prawie 20 linii, obejmujących zarówno najpopularniejsze kierunki krajowe, jak i zagraniczne.

  • Nowością, która została wprowadzona na większości połączeń, jest system pełnej rezerwacji miejsc.

  • Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Nowy lockdown w Polsce. Wojsko i policja na ulicach! Znany lekarz nie widzi wyjścia

- Pełne wznowienie działalności planowaliśmy pierwotnie na koniec kwietnia, czyli w momencie otwarcia kalendarza wiosenno-letniego, jednak z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na podróże i sygnały od naszych pasażerów zdecydowaliśmy się na wcześniejsze uruchomienie części połączeń – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich – Czas zamrożenia siatki wykorzystaliśmy przede wszystkim na usprawnienie procesów i solidne przygotowanie na nadchodzący sezon. Zarówno my, jak i nasi partnerzy autobusowi z niecierpliwością czekamy na powrót do pełnej skali działalności. Mamy nadzieję, że sytuacja pozwoli nam na utrzymanie i dalsze rozwijanie oferty.

W kwietniowej ofercie FlixBusa znajdą się zarówno najpopularniejsze kierunki krajowe, jak i zagraniczne (Niemcy, Francja, Holandia), w tym m.in.:

·        Kierunki krajowe:

Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Szczecin, Białystok, Katowice, Konin, Kielce, Łódź, Karpacz

·        Kierunki zagraniczne:

Rotterdam, Paryż, Hamburg, Berlin, Amsterdam, Drezno, Hanower, Dortmund, Essen, Bonn

Kursowanie czterech linii zaplanowane jest obecnie wyłącznie na okres wielkanocny, natomiast możliwe będzie ich przedłużenie, jeśli zapotrzebowanie będzie rosło. Są to: Poznań – Karpacz, Wrocław – Zakopane, Warszawa – Lublin i Warszawa – Rzeszów (z nowymi przystankami w Stalowej Woli i Sandomierzu). Dodatkowo, w ramach połączeń FlixBusa na Ukrainie, z Polski można bezpośrednio podróżować m.in. do Kijowa, Odessy i Lwowa.

Sonda
Czy planujesz wyjazd na Wielkanoc?

- Znaczna część oferty to połączenia międzynarodowe, dlatego pasażerów wyjeżdżających za granicę uczulamy na konieczność bieżącego monitorowania aktualnych zasad wjazdu do danego kraju. Sprzedaż biletów na większość połączeń jest otwarta do 28 kwietnia. Pełną siatkę połączeń na wiosnę i lato oraz nowe kierunki będziemy ogłaszać w kwietniu. Wówczas też zostanie uruchomiona sprzedaż na kolejne miesiące – dodaje Leman. 

System pełnej rezerwacji miejsc

Jednym z rozwiązań, nad którym pracował w ostatnim czasie polski oddział FlixBusa, był system pełnej rezerwacji miejsc, który w prosty sposób umożliwia rezerwację konkretnego miejsca w autobusie. Będzie on dostępny na większości połączeń kwietniowej siatki, m.in. Szczecin – Rotterdam, Warszawa – Lille, Kraków – Berlin czy Wrocław – Bonn. W przypadku, gdy pasażer nie wskaże konkretnego miejsca podczas procesu rezerwacji, będzie mu ono przydzielone automatycznie. Na wszystkich połączeniach FlixBusa w dalszym ciągu obowiązywać będą rozszerzone procedury bezpieczeństwa i higieny, w tym obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas całej podróży.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze