Flixbus

i

Autor: materiały prasowe

FlixBus rusza na podbój Wielkiej Brytanii i uruchamia nowe połączenia

2021-04-15 15:02

FlixBus, lider międzymiastowych połączeń autobusowych w Polsce i Europie, uruchomił nowe połączenia krajowe w Wielkiej Brytanii, która jest jednym z pierwszych europejskich rynków, na którym FlixBus rozpoczyna w tym roku działalność na większą skalę. Pierwsze autobusy ruszają na drogi dziś, tj. 15 kwietnia, i połączą 12 miast w ramach 18 linii.

Uruchomienie oferty umożliwi pasażerom z Wielkiej Brytanii podróże między takimi miastami jak Londyn, Birmingham, Bradford, Bristol, Cardiff, Derby, Leeds, Leicester, Loughborough, Manchester, Sheffield, a także Swansea. Korytarze z największą liczbą odjazdów dziennie to Londyn-Bristol oraz Londyn-Birmingham.

Wynagrodzenie Polaków za granicą. Tyle zarobisz w Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii

- Większość mieszkańców Wielkiej Brytanii mocno ograniczyła życie społeczne w ostatnich miesiącach, aby maksymalnie zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa i w końcu osiągnąć punkt, w którym spotkania w większym gronie ponownie będą możliwe. – mówi Andreas Schorling, dyrektor zarządzający FlixBusaw Wielkiej Brytanii. – Mamy nadzieję, że dzięki efektywnemu programowi szczepień coraz więcej pasażerów będzie miało możliwość swobodnego poruszania się po kraju. Mimo że perspektywy w tym zakresie są  optymistyczne, to przy świadczeniu usług wciąż stosujemy się do najwyższych środków higieny i ochrony zdrowia. Bezpieczeństwo pasażerów i kierowców jest dla nas priorytetem, dlatego na naszych pokładach obowiązują rozszerzone procedury, aby każda podróż była maksymalnie bezpieczna.

Express Biedrzyckiej - Andrzej Sośnierz: Bijemy rekordy niesprawności państwa. Epidemia w Polsce toczy się własnym życiem

Wielka Brytania wśród pierwszych krajów, w których FlixBus rusza w 2021 r.

FlixBus jest aktualnie obecny na rynku w 36 krajach. Wielka Brytania dzięki przyspieszonej kampanii szczepień i trwającego łagodzenia ograniczeń jest jednym z pierwszych rynków w globalnej siatce FlixBusa, na którym w tym roku rozpoczną się projekty rozwijania siatki. Nowości w ofercie pojawią się również na rynku szwedzkim, gdzie od 6 maja zostanie uruchomiona oferta FlixTrain. Szwecja, poza Niemcami jest pierwszym krajem, w którym udostępnione zostają usługi kolejowe w ramach idei szerzenia podróży przyjaznych dla środowiska na jak największą skalę. Wstępny rozkład jazdy obejmuje ponad 30 odjazdów tygodniowo w obu kierunkach pomiędzy Göteborgiem a Sztokholmem.

W zależności od procesu znoszenia obostrzeń FlixBus będzie stopniowo zwiększał liczbę połączeń w nadchodzących tygodniach – zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i pozostałych krajach europejskich, w tym także w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich. Celem jest stworzenie do lata atrakcyjnej oferty z nowymi wakacyjnymi kierunkami i znacznie zwiększoną liczbą miast w międzynarodowej siatce.

Najnowsze