FlixBus wznawia operacje w krajach bałtyckich. Gdzie i kiedy będą kursowały busy?

2021-06-05 5:44
FlixBus
Autor: Materiały prasowe

FlixBus, globalny lider traveltech oferujący międzymiastowe podróże autobusowe, ogłosił pierwsze połączenia oraz plan odbudowy oferty w 2021 roku na Litwie, Łowie i w Estonii. Od 10 czerwca zielona sieć będzie składać się z 5 międzynarodowych linii łączących miasta bałtyckie z Polską i Niemcami. Łącznie, w tym roku FlixBus planuje oferować 16 regularnych linii łączących 13 miast bałtyckich ze swoją europejską siecią.

Pierwsza linia N1323 łącząca Wilno i Kowno z Warszawą i Berlinem wystartowała już dziś, 2 czerwca. Jednocześnie ruszyła sprzedaż biletów na kolejne cztery linie, które rozpoczną kursowanie 10 czerwca. Pełne trasy wszystkich linii:

·       N1323 Wilno – Berlin

Wilno – Kowno – Mariampol – Suwałki – Augustów – Białystok – Warszawa – Poznań – Konin – Świebodzin – Berlin

·       1226 Wilno – Warszawa

Wilno – Troki – Olita – Druskieniki – Sejny – Przewięź – Augustów – Białystok – Warszawa

·       N1229 Tallinn – Ryga – Warszawa

Tallinn – Parnawa – Ryga – Ryga Lotnisko – Jełgawa – Szawle – Kowno – Suwałki – Augustów – Łomża – Warszawa

·       1234 Tallinn – Wilno

Tallinn – Parnawa – Ryga – Bauska – Poniewież – Wilno

·       N1234 Tallinn – Wilno

Tallinn – Parnawa – Ryga – Bauska – Poniewież – Wilno

- Po udanym wznowieniu połączeń w Polsce i uruchomieniu już blisko 50% naszej docelowej siatki, jesteśmy gotowi do rozwoju naszej oferty w krajach bałtyckich. Są to dla nas bardzo istotne rynki i planujemy dalsze inwestycje mające na celu wzrost naszej pozycji rynkowej na Litwie, Łotwie i w Estonii – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich.

ZOBACZ: FlixBus przywraca kolejne połączenia. Od 2 czerwca ponad 70 linii w ofercie

Kolejne połączenia będą uruchamiane etapami, w zależności od popytu oraz łagodzenia restrykcji w poszczególnych krajach bałtyckich. – Będą wśród nich między innymi bezpośrednie połączenia z Rygi do Wiednia, z Wilna do Krakowa i Katowic oraz z Tallina do Berlina – dodaje Kamila Zalewska, dyrektor ds. rozwoju biznesu na Polskę i kraje bałtyckie.

Wszystkie połączenia będą obsługiwane we współpracy z lokalnymi partnerami autobusowymi – jednym z Litwy i dwoma z Polski – przez nowoczesne autobusy w pełnym standardzie FlixBusa. Dla bezpieczeństwa podróżnych, FlixBus przestrzega najwyższych standardów higieny i przepisów bezpieczeństwa. Obejmują one m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa przez pasażerów podczas odprawy i jazdy, bezdotykową kontrolę biletów i dokumentów przy wejściu na pokład i dezynfekcję pojazdów po każdej podróży. FlixBus prosi wszystkich pasażerów o ścisłe monitorowanie ich samopoczucia i podróżowanie tylko wtedy, gdy są w dobrej kondycji zdrowotnej. Oprócz wymienionych zasad, podróżni są również zobowiązani do przestrzegania lokalnych przepisów i środków zapobiegawczych w kraju / krajach, do których podróżują.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze