Bolt

i

Autor: materiały prasowe Bolt

Gadające hulajnogi na ulicach. Mówią po angielsku i przekazują ważne informacje

2020-12-01 1:51

Bolt Rentals rozpoczął testy „mówiących” e-hulajnóg. Informacje podawane przez urządzenia dotyczą kwestii bezpieczeństwa i mają zapobiegać konieczności sprawdzania statusu na urządzeniu mobilnym. Pierwsze testy nowej funkcji trwają w Tallinie. Jednocześnie Bolt planuje wprowadzić swoje usługi z zakresu mikromobilności do ponad 100 miast, gdzie udostępni 130 tys. elektrycznych hulajnóg i rowerów, chcąc stać się największym operatorem w Europie w 2021.

Nowa funkcja dostępna na platformie miejskiej mobilności Bolt podaje kluczowe informacje na temat statusu elektrycznych hulajnóg. Komunikaty głosowe są chwilowo w języku angielskim. Dzięki nim użytkownik dowie się o rozpoczęciu i zakończeniu przejazdu (także w przypadku automatycznego zakończenia), o niskim poziomie naładowania akumulatora, zakończeniu przejazdu w związku z rozładowaniem akumulatora, czy wjeździe w obszar ograniczonej prędkości.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy urlop dla pracowników! Dodatkowe trzy dni wolnego. Trzeba spełnić jeden warunek

-  Nasz zespół inżynierów w Estonii nieustannie pracuje i testuje udoskonalenia w naszym własnym modelu elektrycznej hulajnogi. Naszym celem jest wprowadzanie nowych funkcji w zakresie bezpieczeństwa i jednoczesne pozostanie platformą, która oferuje najlepsze ceny. Bezpieczeństwo i intuicyjne rozwiązania zawsze były dla nas kluczowymi obszarami innowacji - mówi Valerii Romanov, Country Manager Bolt Rentals w Polsce.

prof. Ernest Kuchar: Szczepionka jest mniej ryzykowna niż powikłania po koronawirusie [Super Raport]

W ostatnich miesiącach Bolt przyspieszył ekspansję swoich usług mikromobilnych - elektryczne hulajnogi i rowery platformy trafiły do 45 miast w 15 krajach. W Polsce wypożyczalnie elektrycznych hulajnóg Bolt można już znaleźć w 11 miastach - Białymstoku, Chorzowie, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Sopocie, Warszawie, Wrocławiu.

- Miasta cierpią z powodu ruchu ulicznego i emisji spalin. Przestrzeń jest ograniczona parkingami. Wierzymy, że przyszłość miejskiej mobilności to sieć usług na żądanie - przewozów, e-hulajnóg, e-rowerów i innych niewielkich pojazdów. Czasy, kiedy każdy musiał posiadać samochód minęły - powiedział Markus Villig, współzałożyciel i CEO Bolt.

Na początku tego roku Bolt udostępnił użytkownikom swój własny, zaprojektowany przez wewnętrzny zespół inżynierski firmy, model elektrycznej hulajnogi. Urządzenia są łatwe w naprawie, ich szacowana żywotność wynosi do pięciu lat i w pełni nadają się do recyklingu.

Rozwój mikromobilnych rozwiązań platformy Bolt jest elementem „zielonych porządków”, czyli brania odpowiedzialności za wpływ platformy na środowisko naturalne. We wrześniu Bolt zadeklarował, że do końca 2020 wszystkie przejazdy hulajnogami będą miały ujemną emisję CO2, a od października 2019 platforma realizuje Green Plan, w ramach którego zobowiązała się do zrównoważenia wkładu platformy w emisję CO₂ dla europejskiego sektora transportu o co najmniej 5 milionów ton do 2025.

Najnowsze