Biedronka

i

Autor: SHUTTERSTOCK Biedronka

Jajka znikają z Biedronki! Już ponad 1100 sklepów sieci usunęło z oferty jaja klatkowe

2021-07-05 15:50

Biedronka dotrzymuje słowa i sukcesywnie eliminuje jaja klatkowe z oferty w kolejnych sklepach na terenie kraju. Od lipca już jedna trzecia placówek sieci sprzedaje tylko jaja świeże oznaczone cyframi 0,1,2. Kolejne placówki przestaną oferować jaja klatkowe od września, a ostatnie z końcem 2021 roku. Tym samym Biedronka robi kolejny, zdecydowany krok w procesie eliminacji świeżych jaj klatkowych z oferty.

Biedronka usuwa jaja z chowu klatkowego

Biedronka ogłosiła, że zaprzestanie sprzedaży świeżych jaj klatkowych do końca 2021 roku. Pierwszym regionem, który zrezygnował z jaj oznaczonych symbolem „3” z początkiem tego roku, był ten obejmujący Warszawę. Od lipca br. dołączają kolejne regiony sieci, obsługiwane przez centra dystrybucyjne w Brzegu, Mszczonowie, Sieradzu, Krakowie i Sosnowcu. Łącznie jest to już ponad 1100 sklepów z szyldem Biedronka. 1 września br. zaprzestanie sprzedaży jaj klatkowych kolejne 1000 placówek Biedronki, zaopatrywanych przez centra dystrybucyjne w Grudziądzu, Kostrzynie, Gdańsku, Rudzie Śląskiej i Gorzowie Wielkopolskim.

ZOBACZ TEŻ: Mega okazje w Biedronce. Dobre promocje. Kurczak i masło za 3 zł, lody, jogurty i soki za darmo!

Awantura na bazarze. Poszło o powrót Tuska. Komentery [WIDEO]

- Ogłoszony przez nas proces odchodzenia od sprzedaży świeżych jaj klatkowych postępuje zgodnie z założonym przez nas planem. Co więcej, rezygnacja z jaj „trójek” zakończy się w Biedronce na długo przed rozważanym przez instytucje unijne terminem - wyjaśnia Marcin Domański dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Sonda
Czy kupujesz jajka z chowu klatkowego?

Chowy alternatywne (oznaczone kodami „0”„1”, „2”) cechuje:

  • Możliwość swobodnego poruszania się kur, co pozytywnie wpływa na samopoczucie, kondycję i zachowanie się ptaków.
  • Kury zaspokajają swoje naturalne potrzeby takie jak trzepotanie skrzydłami czy grzebanie w podłożu.
  • Swobodny dostęp do wybiegu na świeżym powietrzu (0 - chów ekologiczny i 1 – wolno wybiegowy).

* W niektórych sklepach mogą znajdować się ostatnie opakowania jaj "3", które sieć wyprzedaje, by nie kierować ich do likwidacji.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze