Zobacz jak odnieść SUKCES w biznesie. Im się udało!

2014-11-27 10:12

Miłoszyce na Dolnym Śląsku maja niespełna tysiąc mieszkańców. To typowa mała polska miejscowość, z której młodzi wyjeżdżają za chlebem do pobliskiej metropolii. Ci, którzy pozostali, wiążą swoja przyszłość z lokalnym biznesem o globalnych aspiracjach. W przypadku Miłoszyc taka firma może wkrótce zostać prężnie rozwijająca sie spółka Involt – niewielkie przedsiębiorstwo, które juz podbija zagraniczne rynki.

Głównym przedmiotem działalności spółki z Miłoszyc jest sprzedaż kabli i przewodów elektroenergetycznych. W jej ofercie znajdują się towary polskich oraz zagranicznych producentów. Involt pomaga klientom w doborze odpowiedniego typu produktu, w zależności od potrzeb i zastosowania. Choć Involt działa dopiero od dwóch lat i był zakładany przez dwie osoby, to zdołał już pomnożyć swój kapitał początkowy, który obecnie wynosi ponad 300 tys. zł. Obecnie dla firmy pracuje sześć osób, ale przedstawiciele firmy nie ukrywają, że wkrótce może się to zmienić.

A to oznacza, że spółka z Miłoszyc będzie aktywna na rynku pracy. – Uwarunkowania lokalne pozwalają na stabilny i bezpieczny rozwój spółki. W planach mamy rozbudowę przedsiębiorstwa, co na pewno znajdzie swoje odbicie w możliwościach zatrudnienia i szkolenia nowych pracowników z okolic Miłoszyc – słyszymy od prezesa spółki, Krzysztofa Misiewicza.

PIENIĄDZE NA ROZWÓJ

Od początku swojego funkcjonowania Involt związał się z Bankiem Zachodnim WBK. To między innymi dzięki tej współpracy spółka stale się rozwija i podbija nowe rynki. – Spółka skorzystała z bezpłatnego pakietu prowadzenia rachunku bieżącego, w którym opłaty za operacje bankowe nie były zbyt wygórowane – przekonuje Misiewicz. Dodaje, że Bank Zachodni WBK zaoferował firmie profesjonalnego doradcę biznesowego, który „służy pomocą i radą, jeśli jest taka konieczność". To zaowocowało tym, że po pewnym czasie i po wypracowaniu historii bankowej firma Misiewicza mogła skorzystać z finansowania bieżącego.

– Dzięki któremu mogliśmy płynnie realizować swoje kontrakty – stwierdza prezes Involtu. Kolejnym krokiem na drodze rozwoju firmy była decyzja o zaciągnięciu kredytu na 380 tys. złotych, który spółka wzięła w Banku Zachodnim WBK. Dzięki pozyskanym funduszom firma planuje dalszą ekspansję nie tylko w nowych regionach w Polsce, ale również za granicą. Misiewicz podkreśla, że przedsiębiorstwo jest w stanie dostarczyć sprzedawane produkty bezpośrednio do rąk klienta na terenie całego kraju.

– Involt jako młody i sprawnie prowadzony biznes nie zamyka się jednak tylko na działalność w Polsce. Z sukcesami oferujemy też swoje towary w Czechach i na Słowacji – dodaje założyciel spółki.

OFERTA LEPSZA OD KONKURENCJI

Podobnie jak osobistego doradcę finansowego i korzystny kredyt, przedstawiciele firmy chwalą sobie współpracę z Bankiem Zachodnim WBK za możliwość korzystania z Platformy eFX. Dzięki niej firma jest w stanie korzystnie negocjować z kontrahentami z zagranicy, pomimo różnicy w walutach.

– To bardzo pomocne narzędzie, z którego korzystamy w bankowości elektronicznej – mówi Misiewicz. Zaznacza też, że bank umożliwił im również bezpośredni kontakt z dealerem w Departamencie Usług Skarbu, co przekłada się na korzystne ceny waluty. To zapewnia firmie bardziej opłacalne i atrakcyjniejsze kursy w porównaniu do ofert innych banków. Korzystanie z bankowości internetowej i mobilnej to niemalże stała praktyka wśród młodych i prężnie rozwijających się biznesów. Nie inaczej jest w przypadku spółki Involt. Z funkcjonalności i możliwości usług elektronicznych Banku Zachodniego WBK firma korzysta codziennie. Misiewicz bardzo chwali sobie owocną współpracę z bankiem i jak podkreśla, nie widzi potrzeby szukania innego partnera w tym zakresie.

– Naszą dewizą jest lojalność i nie planowałem zmiany banku w najbliższym czasie z uwagi na dobrze układającą się współpracę – stwierdza. Po chwili namysłu dodaje, że „największą w tym zasługę może przypisać kompetentnemu doradcy Banku Zachodniego WBK".

KLIENT NASZ PAN

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi logistycznych firma jest w stanie zrealizować dostawy w ciągu 48 godzin, a w wyjątkowych przypadkach nawet w ciągu doby. Involt oferuje ponad 100 tys. Produktów z zakresu m.in. przewodów sterowniczych, samochodowych, kabli sygnalizacyjnych, telekomunikacyjnych, przewodów i kabli kolejowych czy osprzętu elektroinstalacyjnego. Oprócz gotowych dóbr miłoszycka spółka zapewnia swoim klientom wiele usług. Przykładowo daje możliwość zakontraktowania stałej ceny miedzi dla projektu i późniejszej produkcji kabli według potrzeb wynikających z rzeczywistej realizacji inwestycji.

W skrócie firma kupuje na początku tylko miedź, a potem produkuje kable według cen ustalonych wcześniej – tzw. cen przerobu. Dodatkowo odbiorcy w hurtowni Involt otrzymują pomoc techniczną oraz dobór produktów specjalistycznych. Firma skupia się nie tylko na dużych odbiorcach, ale i na klientach indywidualnych. Dlatego Involt prowadzi doradztwo projektowe dla firm i osób fizycznych chcących wybudować instalację fotowoltaiczną.

– Mając na uwadze rozwijające się zapotrzebowanie na energię odnawialną, w naszej ofercie posiadamy panele fotowoltaiczne, specjalne kable, przewody, falowniki, baterie kondensatorów oraz osprzęt do wybudowania kompletnej instalacji fotowoltaicznej – zapewnia prezes. Podkreśla, że jego spółka projektuje kompletne rozwiązania dla inwestora, wspierając go od momentu powstania projektu do czasu uruchomienia jego elektrowni. Przedsiębiorstwo wyznaje zasadę: klient nasz pan.

– Specyfika i indywidualizacja każdej inwestycji oraz cele inwestora wymagają od nas indywidualizacji działań i personalizacji ich pod kątem klienta – wyjaśnia Misiewicz.

Najnowsze