Ministerstwo Rozwoju: Mateusz Morawiecki - wicepremier

i

Autor: Mariusz Grzelak Ministerstwo Rozwoju: Mateusz Morawiecki - wicepremier

Morawiecki jedzie promować Polskę do Londynu

2016-03-14 13:13

Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju spotka się we wtorek w Londynie z brytyjskim ministrem biznesu oraz weźmie udział w konferencji dla inwestorów instytucjonalnych. W środę wicepremier uda się na targi inwestycyjne MIPIM w Cannes i spotka się z unijnym komisarzem.

Morawiecki weźmie także udział w konferencji organizowanej przez Bank PKO BP we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie, dotyczącą rynku kapitałowego w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Będzie to czwarta z kolei konferencja tego typu, organizowana w Londynie dla inwestorów instytucjonalnych. Jej ceem jest promocja polskiego rynku kapitałowego i polskiej gospodarki wśród inwestorów zagranicznych oraz przybliżenie perspektyw ich dalszego rozwoju.

W środę wicepremier pojedzie do Cannes na targi inwestycyjne i branży nieruchomości MIPIM 2016. Tam weźmie udział w konferencji "Poland and CEE Today: How to understand the new investment environment?" o sytuacji gospodarczej Polski, jej atrakcyjności inwestycyjnej i perspektywach, a także o pozycji naszego kraju w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - czytamy w portalu tvn24bis.pl.

Zobacz także: Polacy już nie chcą kart kredytowych!

Wicepremier Mateusz Morawiecki odwiedzi na targach stoiska polskich miast i regionów. Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, na tegorocznej edycji targów zorganizowane zostaną stoiska 38 polskich wystawców: miast, regionów, Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz firm deweloperskich. Największą część polskiej ekspozycji stanowić mają prezentacje Trójmiasta , Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania oraz Krakowa.

Kolejne spotkanie Morawiecki odbędzie z Guntherem Oettingerem, unijnym komisarzem ds. gospodarki cyfrowej i społecznej. Tematem spotkania mają być plany rozwoju polskiej gospodarki oraz zagadnienia bieżącej agendy europejskiej, w tym polityka przemysłowa i jednolity rynek cyfrowy. Wicepremier Morawiecki weźmie również udział także w spotkaniu z inwestorami i przedstawicielami globalnych funduszy inwestycyjnych. Celem misji wicepremiera jest promocja polskiego rynku kapitałowego wśród inwestorów zagranicznych.

źródło: tvn24bis

Najnowsze