PKP Intercity/pociąg

i

Autor: materiały prasowe PKP Intercity/pociąg

Nowa promocja PKP Intercity na ferie zimowe 2022

2022-01-28 12:43

W poniedziałek 31 stycznia rozpocznie się trzecia tura ferii zimowych. W pierwszych dwóch tygodniach lutego z zimowych wakacji korzystać będą uczniowie z województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Ferie to nie tylko czas zabawy na narciarskich stokach, warto też sprawdzić atrakcje poza popularnymi zimowymi kurortami. Na podróżnych czeka szeroka oferta połączeń przygotowana przez PKP Intercity.

Ferie zimowe 2022. Nowa oferta PKP Intercity

Mieszkańcy stolicy i województwa mazowieckiego mają do wyboru wiele atrakcyjnych połączeń w popularnych kierunkach. Do Zakopanego zaplanowano 4 pociągi dziennie, w tym jeden nocny. Do wyboru są ekonomiczne połączenia, jak TLK Małopolska lub nocny pociąg TLK Karpaty. Kategorię IC obsługuje skład Karłowicz, ruszający z Warszawy wczesnym rankiem, a godzinę później startuje najszybszy na tej trasie pociąg, EIC Tatry, który pokonuje ją tylko w 6 godzin. Planując podróż na północ, podróżni mogą wybierać pomiędzy szybkimi połączeniami EIP, które do Gdańska docierają w około 2,5 godziny. Na tej trasie dostępne są również ekonomiczne pociągi, m.in. IC Sobieski i TLK Lubomirski. Na wypad do Wrocławia i Łodzi pasażerów zabierze m.in. skład IC Łużyce. W obowiązującym rozkładzie jazdy skoordynowano godziny odjazdów z i do Poznania – dzięki temu połączenia między tymi miastami ruszają  mniej więcej co godzinę. Trasę pomiędzy Warszawą i Krakowem najszybsze pociągi pokonują w 2,5 godziny. Do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby dojedziemy składami TLK Orzeszkowa i nocnym TLK Karkonosze, który oferuje wagony sypialne i kuszetki.

Z Warszawy możemy również wyruszyć na zagraniczną wyprawę – pociąg IC Batory zabierze podróżnych do Bratysławy i Budapesztu. Jeśli planujemy ten kierunek, warto pamiętać o ofercie Super Promo International, z której można skorzystać również przy zakupie biletów przez Internet. Ceny biletów z Warszawy do Budapesztu zaczynają się już od 19,90 euro. IC Sobieski kursuje z Gdyni do Wiednia, zatrzymując się również w Warszawie. Inne dostępne kierunki zachodnie to Frankfurt nad Odrą i Berlin, gdzie docierają pociągi EIC Spree, EIC Varsovia, IC Berolinum, EIC Wisła i EIC Odra. Do stolicy zachodnich sąsiadów dojedziemy w około 6 godzin, a do Frankfurtu nad Odrą, nawet poniżej 5.  

I Kongres ESG i Olimpiady Specjalne

Z Wrocławia wyjeżdżać będzie blisko 50 pociągów, a do Krakowa zaplanowano 16 połączeń. IC Siemiradzki zapewni dogodne dojazd do Rzeszowa i Przemyśla, skąd blisko na bieszczadzkie połoniny i stoki. Połączenie IC Wawel zachęca do podróży do Berlina.

Mieszkańcy województwa opolskiego również mogą skorzystać ze składu IC Wawel, a poza nim, szeroka oferta zapewni wygodne połączenia z wieloma miastami w kraju. IC Orzeszkowa łączy Opole z Warszawą i Szklarską Porębą, skąd blisko na narciarskie stoki. TLK Artus i IC Matejko zabiorą pasażerów odpowiednio do Przemyśla oraz do Gdyni lub Szczecina. Wyruszając na zimowe zwiedzanie miast, podróżni z Opola mają do wyboru bezpośrednie pociągi do Krakowa – trasę obsługują m.in. składy IC Boznańska oraz IC Piast, który dojeżdża też do Trójmiasta. Do Wrocławia i Warszawy dociera m.in. pociąg IC Fredro.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?

Mieszkańcy Szczecina mogą korzystać z bezpośredniego połączenia z Zakopanem. W podróż do zimowej stolicy Polski zabierze ich pociąg IC Podhalanin. Chętni na wycieczkę do Wrocławia mają do dyspozycji m.in. składy IC Matejko czy TLK Wyczółkowski. Mieszkańcy Szczecina mogą liczyć również na dogodne połączenie z Krakowem.  Najszybszym pociągiem na tej trasie jest IC Chełmoński, który zatrzymuje się po drodze m.in. w Zielonej Górze, Wrocławiu, Opolu i Katowicach. Osoby chcące odwiedzić podczas ferii Warszawę, mogą do niej dotrzeć m.in. składami EIC Chrobry, IC Mewa, IC Górski czy IC Gałczyński.

Większe obniżki na bilety promocyjne

W ferie zimowe można skorzystać z nowej oferty Multiprzejazd oraz Multiprzejazd Max. Obowiązuje ona od północy we wtorek do godz. 15:00 w czwartek i umożliwia dowolną liczbę przejazdów w tym czasie. Wybierając Multiprzejazd można podróżować pociągami kategorii TLK i IC w 2. klasie za 119 zł i w 1. klasie za 159 zł. Natomiast Multiprzejazd Max obejmuje wszystkie pociągi PKP Intercity. Bilet na podróże w 2. klasie kosztuje 239 zł, a w 1. klasie – 396 zł. Podróżni mogą także skorzystać z biletów promocyjnych. Od połowy stycznia rabaty są jeszcze większe i wynoszą 15, 30 i 45%. Należy również pamiętać, że we wszystkich pociągach PKP Intercity osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień, dzięki czemu za bilety zapłacą mniej niż wynosi ich cena bazowa. Na 51% ulgę mogą liczyć studenci do ukończenia 26. roku życia oraz doktoranci do ukończenia 35. roku życia. Natomiast uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych są objęci 37% ulgą na przejazdy pociągami PKP Intercity.

Najnowsze