PKO Bank Polski

i

Autor: materiały prasowe

PKO Bank Polski zwyciężył w rankingu prognoz makroekonomicznych Consensus Economics

2018-05-07 18:33

Ekonomiści PKO Banku Polskiego zgarnęli kolejne prestiżowe wyróżnienie. Tym razem zespół analiz ekonomicznych kierowany przez Piotra Bujaka zwyciężył w rankingu prognoz makroekonomicznych dla Polski za rok 2017 przygotowanym przez Consensus Economics. Ekonomiści banku najtrafniej prognozowali wskaźniki rocznego PKB i średniorocznej inflacji.

PKO Bank Polski to lider polskiego sektora bankowego. Jest on głównym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów. Jest także największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce, posiada ponad 8,3 mln wydanych kart płatniczych, co stanowi ponad 21 procent udziałów w rynku. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która ma już 2,1 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski stał się najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski na koniec 2017 roku był najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.

Sprawdź również: Rada Nadzorcza PKO BP podjęła decyzję ws. wypłaty dywidendy

Ranking Consensus Economics zbiera prognozy od 700 ekonomistów z całego świata. W podsumowaniu za ubiegły rok pod uwagę brane były przede wszystkim: prognozy rocznego PKB i średniorocznej inflancji sporządzane z miesięczną częstotliwością przez 24 miesiące począwszy od stycznia 2016 roku. Pod uwagę były brane instytucje zarówno krajowe, jak i międzynarodowe takie jak NP Paribas, Credit Agricole, Deutsche Bank, Goldman Sachs, HSBC, ING, Moody's, BZ WBK, Pekao, Societe Generale czy UBS.

Czytaj także: Kredyt gotówkowy. Jak zaciągnąć go szybko i bezpiecznie?

To nie jedynie wyróżnienie jakie w ostatnim czasie zgarnął Bank Polski PKO. Zajęli oni także drugie miejsce w organizowanym przez „Gazetę Giełdy Parkiet" oraz „Rzeczpospolitą" konkursie kwartalnych prognoz makroekonomicznych na 2017 rok. W rankingu uwzględniono ponad 40 podmiotów, a Bank Polski PKO był najlepszą instytucją finansową. Bank zwyciężył również w miesięcznym zestawieniu prognoz makroekonomicznych w 2017 roku. PKO Bank Polski był jedną z dwóch instytucji obecnych w wyróżnianej czołowej „piątce" tego rankingu trzeci rok z rzędu.

Najnowsze